Sokoły blisko wygranej (zdjęcia)

Dodano: 24 października 2013 13:52, Autor: Sylwia Ratyńska

Niewiele brakowało, aby Sokół mógł cieszyć się z wygranej. Niestety, BKS Tur Bielsk Podlaski pokonał ich wynikiem 68:61.
Intermarché Basket Cup na szczeblu PZKosz prowadzony jest w systemie "przegrywający odpada". W każdej rundzie zespoły rozgrywają pojedyncze mecze, a pary wyłonione są w drodze losowania. Do IV rundy przy rozstawieniu zastosowanie ma kryterium geograficzne.

Wczoraj na swoim parkiecie OKK Sokół zmierzył się z zeszłorocznym rywalem w Pucharze Polski. W tamtym roku Ostrowiacy ulegli 61:70

W pierwszych minutach mogłoby się wydawać, że Sokół jest "rozgrywającym" tego spotkania. Prowadzili 6:0, kiedy to niespodziewanie BKS zaczął zdobywać punkt po punkcie, doprowadzając do remisu, by w późniejszych minutach objąć prowadzenie. I kwarta zakończyła się wynikiem 19:11 na korzyść gości.

W II kwarcie zawodnicy z Bielska wrzucali piłkę do kosza coraz częściej. Widać było lekkie zdezorientowanie u gospodarzy. Często gubili piłkę, co wykorzystywała drużyna przeciwna. Obrona Podlaskich koszykarzy była bardzo trudna do przebicia. BKS Tur po pierwszej połowie meczu prowadził 36:26.

W drugiej połowie gra wyglądała nieco spokojniej. Ostrowiacy próbowali nadrobić straty, korzystali z błędów Bielszczan. III kwarta należała do Sokoła, wygrali ją niewielką przewagą, 12:11.

IV kwarta była szybka, ale za to emocjonująca. Przewaga BKS-u malała, Sokół odrabiał stracone punkty. Pokazał również kilka naprawdę dobrych akcji na wysokim poziomie, które skutkowały wygraną ostatniej kwarty wynikiem 23:21.
Ostatecznie mecz zakończył się wygraną dla BKS Tur Bielsk Podlaski - 68:61.

A już w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich na IV kolejkę ligowego spotkania między OKK Sokół a KS Piaseczno. Start godz. 18:00, hala MOSiR przy ul. Trębickiego.

Relację z meczu możesz obejrzeć w naszej galerii

Rozpoczęły się rozgrywki Pucharu Polski "Intermarche Basket Cup" w koszykówce. W I rundzie Sokół zmierzy się z BKS Tur Bielsk Podlaski.

Kolejna przegrana. Tym razem w Siedlcach

Kolejna przegrana Ostrowskiego klubu. OKK Sokół zmierzył się z SKK Siedlce, ulegając 120:59.

Sokoły przegrywają na własnym parkiecie (zdjęcia)

14 października 2013, Sylwia Ratyńska

12 października odbył się mecz koszykówki pomiędzy OKK Sokół Ostrów Mazowiecka, a AZS AGH Alstom Kraków.