Sokoły znów przegrywają na wyjeździe

Dodano: 2 listopada 2013 20:41, Autor: Sylwia Ratyńska

W sobotnie popołudnie OKK Sokół podjął na wyjazdowym meczu BKS Tur Bielsk Podlaski. Tym razem Ostrowiacy również mieli pecha, przegrywając całe spotkanie 55-93.
Sytuacja wydawała się podobna do poprzednich spotkań tych drużyn. OKK Sokół na początku radził sobie nieźle, motywacja i energia unosiła się nad chłopakami z Ostrowi. 2 minuty przed końcem I kwarty Bielsk doprowadził do remisu 14-14. Na koniec oba zespoły dorzuciły po jednym koszu, z czego kwarta ta zakończyła się remisem 16-16.

Na początku II kwarty BKS wybrnął w przód, zdobywając kilka koszy po kolei, tym samym wychodząc na prowadzenie 22-16. OKK w pewnym momencie się pogubił, oddawał niecelne rzuty - zawodnicy z Bielska zaczęli to wykorzystywać, by 6 minut przed końcem wygrywać 29-19. Pod koniec kwarty gospodarze znacznie odsunęli się od Ostrowskich koszykarzy. W tej połowie Sokołom ewidentnie zabrakło skuteczności. II kwartę przegrali 11-28, zaś pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 44-27 na korzyść BKS-u.

W drugiej połowie, na samym wejściu, obie drużyny dokonały zmiany. Od początku gry przeważał Bielsk. Coraz więcej błędów dało się zauważyć ze strony Sokoła, w wyniku czego tracili oni coraz częściej piłkę. Nerwy i zmęczenie brały górę. Koniec III kwarty był jak najbardziej korzystny dla Panów z Bielska i zakończyła się wynikiem 44-70.

Ostatnia kwarta była już tylko formalnością. Mecz był dawno rozstrzygnięty, ale nie można Ostrowiakom zaprzeczyć waleczności. Pomimo, iż różnica punktowa wzrastała, to przestała być już najważniejsza. Chociaż założenia były inne, można wiele wyciągnąć z tej nieprzyjemnej lekcji. Niestety, zbyt szybkie oddawanie rzutów sprawiło, że piłka do kosza trafiała coraz rzadziej. Rywale natomiast odpłacili się dobrymi zbiórkami i szybkimi wznowieniami gry. IV kwarta należała jak najbardziej do BKS-u, wygrali ją 23-11.
Ostatecznie Sokół zszedł z boiska z bolącą przegraną 55-93.

Sytuacja w tabeli po V kolejce wygląda następująco:

A już za tydzień, 9 listopada, zapraszamy wszystkich miłośników koszykówki na "domowy" mecz Sokoła. Tym razem OKK podejmie UMKS Kielce.

OKK Sokół - UMKS Kielce, 9 listopad godz. 18:00, hala MOSiR przy ul. Trębickiego

Tabela pochodzi z portalu pzkosz.pl

Sokoły nadal bez wygranej... (zdjęcia)

27 października 2013, Sylwia Ratyńska

Wczoraj OKK Sokół na własnym parkiecie spotkał się z zespołem z Piaseczna. Niestety, Ostrowiacy znów musieli poczuć gorycz porażki.

Sokoły blisko wygranej (zdjęcia)

24 października 2013, Sylwia Ratyńska

Niewiele brakowało, aby Sokół mógł cieszyć się z wygranej. Niestety, BKS Tur Bielsk Podlaski pokonał ich wynikiem 68:61.

Sokoły przegrywają na własnym parkiecie (zdjęcia)

14 października 2013, Sylwia Ratyńska

12 października odbył się mecz koszykówki pomiędzy OKK Sokół Ostrów Mazowiecka, a AZS AGH Alstom Kraków.