Bezpiecznie i zdrowo podczas wakacji (zdjęcia)

Dodano: 11 sierpnia 2016 13:08, Autor: PSSE Ostrów Maz., red. MK

Pracownicy promocji zdrowia ostrowskiego Sanepidu tym razem spotkali się z uczestnikami półkolonii w Chmielewie w gminie Zaręby Kościelne.
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie letniego wypoczynku, to sprawa priorytetowa, dlatego Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Maz. w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne wakacje" przez całe wakacje prowadzi spotkania informacyjno - edukacyjne we wszystkich placówkach organizujących letni wypoczynek na naszym terenie.
REKLAMA


Kontynuując akcję, pracownicy promocji zdrowia ostrowskiego Sanepidu tym razem spotkali się z uczestnikami półkolonii w Chmielewie w Gminie Zaręby Kościelne. Tradycyjnie, tematyka spotkania dotyczyła zachowań prozdrowotnych i obejmowała: profilaktykę chorób przenoszonych przez kleszcze, chorób przenoszonych drogą pokarmową, a także podstawowych zasad bezpiecznego zachowania nad wodą oraz skutków zdrowotnych wynikających z nadmiernej ekspozycji na słońce.

Poruszono też temat związany z profilaktyką środków psychoaktywnych - przede wszystkim tzw. dopalaczy. Podczas rozmów okazało się, że młodzież posiada dużą wiedzę na temat szkodliwości używania tych niebezpiecznych substancji. Na zakończenie wspólnie rozwiązywano quizy o tematyce prozdrowotnej. Akcja trwać będzie do końca wakacji.
 

Zobacz również

Całe miasto zatańczy razem

11 sierpnia 2016, MDK, red. Anna Augustyniak

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się impreza integracyjna dla ostrowian.

Extazy gwiazdą dożynek powiatowych (wideo)

11 sierpnia 2016, Starostwo Powiatowe, red. MK

Starosta Ostrowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu zapraszają wszystkich mieszkańców na IX Dożynki Powiatowe.

Centrum Dietetyczne Naturhouse zatrudni asystentkę

9 sierpnia 2016, Naturhouse

Centrum Dietetyczne NATURHOUSE - firma międzynarodowa, lider w dziedzinie odżywiania i dietetyki, poszukuje do swojego centrum dietetycznego osoby do pracy na stanowisku asystentka / sprzedawca.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Klinika Dentystyczna BODENT

ul. Sybiraków 5 lok. 6
18-400 Łomża

IMPLANTY ZĘBÓW !

GETIN Bank

ul. Okrzei 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]