Ostrowskie piłkarki z kolejną wygraną na koncie (zdjęcia, wideo)

Dodano: 4 października 2016 09:53, Autor: Michał Kacprzak, red. Anna Augustyniak

W niedzielne południe piłkarki KS Ostrovii rozegrały kolejny mecz na ostrowskim stadionie.
W piątej kolejce mazowieckiej III ligi kobiet zespół kobiet KS Ostrovii podejmował piłkarki Tygrysa Huta Mińska, które po 4 kolejkach z kompletem punktów i 4 zwycięstwami na koncie zajmowały pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga zespołu gości, które grały składnie i dłużej utrzymywały się przy piłce, stwarzając zagrożenie pod naszą bramką. Dzięki udanym interwencjom naszej bramkarki Joanny Żak zespół Ostrovii na przerwę schodził do szatni bez straty bramki.

Po przerwie gra gospodyń wyglądała dużo lepiej i przyniosła pożądane efekty. Po akcji lewą stroną pomiędzy Klaudią Zarębą i Katarzyną Świercz jedna z obrończyń gości zagrała w polu karnym piłkę ręka i arbiter spotkania odgwizdał rzut karny dla ostrowskich piłkarek. Asia Żak nie dała żadnych szans bramkarce gości, strzeliła gola i tym samym wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie.

Kilka minut później Izabela Tyszka wygrała pojedynek biegowy z obrończynią Tygrysa i stanęła w sytuacji sam na sam z bramkarką gości. Ostrowska piłkarka wykorzystała tę sytuację i zdobyła drugą bramkę dla Ostrovii.

Na tym nasze zawodniczki nie poprzestały. Po dokładnym prostopadłym podaniu Katarzyny Świercz nasza nowa napastniczka Izabela Lenarczyk wykorzystała sytuację i zdobyła trzeciego gola dla naszej drużyny. Zespół z Huty Mińskiej grał ambitnie do końca i na kilka minut przed końcem zdobył bramkę, zmniejszając rozmiary porażki na 3:1.

Po pięciu rozegranych meczach ostrowska drużyna pozostaje bez porażki i z dorobkiem 11 punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Spotkanie Ostrovii z Tygrysem odbyło się 2 października. Kolejny mecz ostrowskie piłkarki rozegrają w nadchodzący weekend na wyjeździe z Mazovią Grodziskiem Mazowieckim.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Tygrys Huta Mińska 3:1 (0:0)
Bramki: Żak Joanna (k) 48', Tyszka Iza 54', Lenarczyk Izabela 66'.

Ostrovia: Żak Joanna, Śladewska Sylwia, Grabowska Ada, Kempisty Ilona, Kordyszewska Alicja, Wilk Aleksandra (70' Rypińska Dominika), Bączyk Kinga (55' Lenarczyk Izabela), Kazanowska Justyna (50' Cichowska Patrycja), Świercz Katarzyna (75' Galanty Monika), Zaręba Klaudia, Tyszka Izabela (65' Lewandowska Dagmara).