Sokół o włos od wygranej (zdjęcia, wideo)

Dodano: 17 października 2016 11:36, Autor: Anna Augustyniak

Księżak zdobył ostateczną przewagę na 2 sekundy przed końcem meczu.
15 października w Ostrowi Sokół rozegrał czwarty mecz w ramach rozgrywek grupy B II ligi koszykówki. Tym razem Sokół zmierzył się z liderem grupy, drużyną Syntex Księżak Łowicz. Po trzech zwycięskich meczach Sokół był wiceliderem grupy, dlatego od początku zapowiadał się ciekawy mecz dwóch najlepszych zespołów grupy.

Pierwsza kwarta meczu nie zapowiadała jednak dobrego meczu dla ostrowskiej drużyny. Księżak grał dobrze, szybko zdobył przewagę i kwarta zakończyła się wynikiem 29:18 dla gości. W drugiej odsłonie meczu zawodnicy Sokoła jednak pokazali swoje umiejętności i nie tylko nadrobili straty, ale również zdobyli przewagę. Ostatecznie przed przerwą na tablicy widniał wynik 44:35 dla Sokoła.

Po przerwie Sokół miał problemy ze zdobyciem kolejnych punktów, z czego skorzystał Księżak, który odrobił straty. Na koniec trzeciej kwarty ostrowska drużyna prowadziła już tylko 50:48. O zwycięstwie więc miała zadecydować czwarta kwarta.

W ostatniej odsłonie spotkania gra Sokoła stała się trochę nerwowa, dodatkowo kontuzji doznał Bartosz Grudziński, który musiał opuścić parkiet. Pięć minut przed końcem meczu Sokół prowadził 59:58. W ciągu kolejnych kolejnych trzech minut ostrowski zespół nie zdobył jednak żadnego punktu, podczas gdy Księżak zdobył 8 punktów i prowadził 66:59.

Na dwie minuty przed końcem meczu sytuacja wyglądała więc na przegraną, jednak zawodnicy Sokoła nie poddali się, tylko postanowili walczyć do końca. Odrabianie straty rozpoczął Maciej Niedbalski, który celnym rzutem zdobył 2 punty. Później Aleksander Szczerbatiuk zdobył 1 punkt rzutem wolnym. Minutę przed końcem spotkania Księżak prowadził już tylko 66:62. Kolejne punkty zdobył również Szczerbatiuk, który najpierw celnie oddał rzut spod kosza, a później po kolejnych faulach 16 sekund przed końcem trafił dwa rzuty wolne. W ten sposób Sokół zremisował z Księżakiem 66:66.

Do końca meczu zostało jednak 16 sekund. Podczas ostatniej akcji Księżaka, na 2 sekundy przed końcem meczu, zawodnik drużyny gości został faulowany i wykonywał 2 rzuty wolne. Trafił tylko jeden z nich i Księżak ponownie wyszedł na prowadzenie. Niestety, Sokołowi nie udało się już odrobić straty i Księżak wygrał 67:66.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra na wyjeździe z drużyną AZS PŚK Galeria Echo Kielce już 23 października.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Syntex Księżak Łowicz 66:67
(18:29) (26:6) (6:13) (16:19)

Sokół: Szczerbatiuk 19 pkt, Koźluk 16 pkt, Barszcz 10 pkt, Skarpetowski 8 pkt, Słoniewski 6 pkt, Grudziński 3 pkt, Grabowski 2 pkt, Niedbalski 2 pkt, Siwek, Zadroga, Witosławski, Grudzień.

Źródło: live.fibaeurope.com

Źródło: PZKosz

To już trzecie zwycięstwo Sokoła w tym sezonie.

Kolejne zwycięstwo Sokoła w tym sezonie (zdjęcia, wideo)