Sokół powrócił z Lublina ze zwycięstwem

Dodano: 12 listopada 2016 14:13, Autor: Anna Augustyniak

W piątkowe popołudnie Sokół przerwał serię porażek.
11 listopada podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela na wyjeździe zmierzyli się z drużyną TBV Start Lublin. Mecz, rozegrany w ramach 9. kolejki grupy B II ligi koszykówki mężczyzn, zakończył się zwycięstwem drużyny z Ostrowi 69:59.

Od początku meczu koszykarze Sokoła byli skuteczniejsi od rywali. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:15 dla Sokoła. Kolejna kwarta to odrabianie straconych punktów przez zawodników z Lublina. Przed przerwą Sokół prowadził już tylko 37:36. W trzeciej kwarcie Sokół wygrał 19:10. Zdobyte w tej odsłonie meczu punkty okazały się decydujące dla ostatecznego wyniku spotkania. Ostatecznie Sokół wygrał 69:59.

Zwycięstwo przerwało serię porażek Sokoła, który przegrał trzy mecze z rzędu. Wysokie przegrane były zaskoczeniem po bardzo dobrych meczach na początku tego sezonu. Po dziewięciu meczach Sokół znajduje się na 7. miejscu w tabeli grupy B z 5 wygranymi i 4 przegranymi meczami na koncie.

Kolejny mecz Sokół rozegra już w tę niedzielę na hali MOSiR przy ulicy Trębickiego w Ostrowi z drużyną Żubry Leo-Sped Białystok. Początek spotkania o godz. 20:00.

TBV Start Lublin - Sokół Ostrów Mazowiecka 59:69
(15:20, 21:17, 10:19, 13:13)

Sokół: Grudziński 16 pkt, Słoniewski 14 pkt, Szczerbatiuk 14 pkt, Barszcz 12 pkt, Koźluk 9 pkt, Skarpetowski 2 pkt, Niedbalski 2 pkt, Grabowski, Siwek, Wilczyński.

Źródło: live.fibaeurope.com

Źródło: PZKosz