AZS UMCS Lublin lepszy od Sokoła

Dodano: 27 listopada 2016 10:57, Autor: Anna Augustyniak

W sobotni wieczór Sokół rozegrał mecz na wyjeździe.
26 listopada w Lublinie podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela zmierzyli się z drużyną AZS UMCS Lublin. Niestety, tego spotkania zawodnicy Sokoła nie będą wspominać dobrze. Ostrowska drużyna przegrała wynikiem 58:95.

Od pierwszych minut spotkania gra nie układała się po myśli zawodników z Ostrowi. Przez pierwsze 3 minuty meczu Sokół nie zdobył żadnego punktu, podczas gdy zawodnicy z Lublina zdobywali kolejne punkty. Ostatecznie pierwsza kwarta meczu zakończyła się przewagą AZS UMCS Lublin 20:7. Druga odsłona meczu nie poszła Sokołowi wiele lepiej. Tuż przed przerwą na tablicy widniał wynik 40:19 dla drużyny z Lublina.

Po przerwie przewaga AZS UMCS Lublin stopniowo rosła. W trzeciej kwarcie Sokół przegrał 16:27. W 34. minucie spotkania zespół z Lublina prowadził aż 44 punktami - 86:42. Pod koniec spotkania Sokołowi udało się jeszcze odrobić kilka punktów i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 95:58 dla zespołu z Lublina.

W meczu z AZS UMCS Lublin u Sokoła zawiodła w dużej mierze skuteczność rzutów. Dla przykładu w rzutach z gry za 2 punkty Sokół trafił zaledwie 14 razy na 37 oddanych rzutów, podczas gdy AZS UMCS Lublin trafił 27 razy na 41 rzutów. Z kolei w rzutach z gry za 3 punkty Sokół trafił 6 razy na 23 oddane rzuty, zaś AZS UMCS Lublin - 12 razy na 27 oddanych rzutów.

Kolejny mecz Sokół miał rozegrać 3 grudnia w Ostrowi, jednak spotkanie to zostało przełożone na 4 stycznia 2017 roku. Ostrowska drużyna będzie miała więc 2 tygodnie na regenerację przed kolejnym meczem, który rozegra na wyjeździe 11 grudnia z drużyną KKS Pro-Bakset Kutno. 17 grudnia Sokół ponownie zagra na wyjeździe, tym razem z KS Rosa Sport Radom. W Ostrowi Sokół zagra ponownie dopiero w roku 2017.

Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UMCS Lublin 95:58
(20:7, 20:12, 27:16, 28:23)

Sokół: Szczerbatiuk 21 pkt, Grudziński 15 pkt, Skarpetowski 6 pkt, Barszcz 5 pkt, Koźluk 5 pkt, Grabowski 3 pkt, Niedbalski 3 pkt, Krawczyk, Moch, Wasil.

Źródło: live.fibaeurope.com

Źródło: PZKosz

Sokół przegrał w Warszawie (tabela)

22 listopada 2016, Anna Augustyniak

Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela zmierzyli się z drużyną KS Shmoolky Warszawa.

Sokół pokonał białostockie Żubry (zdjęcia, wideo)

14 listopada 2016, Anna Augustyniak

Niedzielny mecz podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela mogą zaliczyć do udanych.