Brąz dla Marii Jasko i Julii Skwierczyńskiej (zdjęcia)

Dodano: 29 listopada 2016 09:01, Autor: OKKK, red. MK

Kolejne Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy Juniorów przyniosły bardzo dobre wyniki dla zawodników Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.
Pierwszego dnia zawodów, w sobotę odbyły się zmagania seniorów w kategorii open, bez podziału na kategorię wagowe. Do walki o miano najlepszych zawodników Starego Kontynentu stanęła nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Maria Jasko. W eliminacjach pokazała klasę pokonując swoje zawodniczki i dopiero w półfinale została zatrzymana przez jedną z najlepszych zawodniczek karate Kyokushin, Rosjankę Ksenię Zasorinę. Walka wymagała dogrywki i rosyjska zawodniczka zachowała więcej sił na końcówkę walki, czym przekonała sędziów o swojej wyższości. Cena, jaką zapłaciła za walkę z Marią była bardzo wysoka. Ksenia nie była zdolna do walki finałowej i musiała skorzystać z pomocy lekarskiej w szpitalu z powodu urazu nogi. Pozostaje satysfakcja, że Maria potrafi demolować zawodniczki, które wcześniej wydawały się nieosiągalne. Brąz z Lublina jest czwartym z kolei medalem zdobytym na Mistrzostwach Europy przez ostrowską zawodniczkę.

W niedzielę odbył się Puchar Europy Juniorów. Rozegrano wszystkie kategorię młodzieżowe i dziecięce w kata i kumite. W kata ostrowski klub reprezentował Maciej Grabowski. Spośród 16 zawodników Polskę reprezentowało czterech karateków. Niestety, żaden z nich nie dostał się do tury finałowej, w której występuje tylko czterech zawodników. Po pierwszej turze Maciek uplasował się na 7 miejscu z wynikiem 17 punktów. Najlepsi zawodnicy zdobyli odpowiednio 19.9 pkt, 19.0 pkt, i dwóch zawodników po 18.5 pkt.

W kumite wystartowały trzy nasze zawodniczki. Julia Skwierczyńska, Magda Baczewska i Dominika Wojewódzka. Dominika i Magda w eliminacjach musiały zmierzyć się z zawodniczkami z Kazachstanu i Ukrainy. Mimo świetnej, zaciętej walki, która toczyła się do ostatnich sekund ostrowskie zawodniczki musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek.

Więcej szczęścia miała Julia Skwierczyńska. W zaciętym pojedynku po dogrywce wygrała z Polką , która wygrała walkę repasażową. W półfinale musiała z kolei zmierzyć się z Ukrainką Alesią Bilenką. Ten pojedynek niestety przegrała mimo wielkiej determinacji. Ukrainka górowała warunkami fizycznymi przy jednocześnie nienagannej technice. Bilenko wygrała całą kategorię kumite młodziczek - 50 kg. Julia Skwierczyńska z Lublina przywiozła swój pierwszy medal z międzynarodowej imprezy.

Podczas zawodów w składach sędziowskich znaleźli się sensei Radosław Grabowski - kata, oraz Maria Jasko - sędziowała walki młodzików. Sensei Tomasz Marcjaniak pilnował przygotowań ostrowskiego teamu do startu . W Mistrzostwach Europy Open oraz Pucharze Europy Juniorów wystartowało ponad 600 zawodników z większości europejskich krajów. Organizatorem zawodów był shihan Jacek Czerniec oraz Lubelski Klub Karate Kyokushin.

źródło zdj. OKKK

Sukces zawodników OKKK w Józefowie (zdjęcia)

18 listopada 2016, OKKK, red. MK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin wrócił z XVII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa z pięcioma medalami.

Cztery medale dla OKKK (zdjęcia)

7 listopada 2016, OKKK, red. MK

Julia Skwierczyńska, Magda Baczewska, Dominika Wojewódzka oraz Jan Bilwin przywieźli z Radzymina 4 medale.

5 medali dla OKKK w Broku (zdjęcia)

25 października 2016, OKKK, red. MK

W VIII Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin wystartowało 13 zawodników i zawodniczek ostrowskiego klubu.