Sokół rozpoczął nowy rok od wygranej (zdjęcia, wideo)

Dodano: 5 stycznia 2017 12:29, Autor: OKK Sokół, red. Anna Augustyniak

Zwycięstwem zakończył się wczorajszy mecz Sokoła w Ostrowi.
Zawodnicy Sokoła dobrze rozpoczęli 2017 rok. Mecz z KU AZS UJK Kielce, rozegrany 4 stycznia w hali MOSiR przy ulicy Trębickiego, był zaległym spotkaniem z XIII kolejki i zakończył się wygraną ostrowskiej drużyny 65:63.

Pierwsza połowa meczu wypadła zdecydowanie na korzyść gości. Sokół słabo grał w obronie, goście skuteczniej rzucali z dystansu i do przerwy zespół z Ostrowi przegrywał 24:40. Po zmianie stron sytuacja się odmieniła. Zawodnicy Sokoła trafiali do kosza i bardzo dobrze się bronili, dzięki czemu szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie - w połowie IV kwarty wygrywali 58:53, a ważne trójki trafił Piotrek Barszcz. Rywale jednak nie odpuszczali i na minutę przed końcem był remis 60:60, a na niespełna 30 sekund przed końcem - 63:63. Ostatnie punkty na 10 sekund przed dzwonkiem zdobył Aleksander Szczerbatiuk. W ostatnich sekundach kielczanie mieli jeszcze rzut na wygraną, ale nie trafili za trzy.

Cały zespół zasługuje na pochwałę za drugą połowę, jednak najbardziej przysłużyło się temu zwycięstwu trzech zawodników: Barszcz, Koźluk i Szczerbatiuk.

Już w piątek, 6 stycznia, o 13:00 Sokół zagra kolejny mecz w Ostrowi. Rywalem będzie ZKS Stal Stalowa Wola.

Sokół Ostrów Mazowiecka - KU AZS UJK Kielce 65:63
(15:17) (9:23) (19:11) (22:12)

Sokół: Koźluk 15 pkt, Szczerbatiuk 15 pkt, Słoniewski 14 pkt, Barszcz 11 pkt, Grudziński 5 pkt, Niedbalski 5 pkt, Grabowski, Skarpetowski, Siwek.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej serdecznie zaprasza chętne przygód i dobrej zabawy dzieci w wieku 6 - 10 lat na "Ferie z MOSiR".