Sokół z szansą na udział w fazie play-off (zdjęcia, wideo)

Dodano: 18 stycznia 2017 17:48, Autor: Anna Augustyniak

Ostrowska drużyna ma za sobą zwycięskie spotkanie z AZS PŚk Galeria Echo Kielce.
14 stycznia w hali MOSiR przy ulicy Trębickiego w Ostrowi Sokół rozegrał osiemnaste spotkanie w tym sezonie. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela zmierzyli się z drużyną AZS PŚk Galeria Echo Kielce, z którą w pierwszym meczu w sezonie 2016/2017 wygrali 72:55. W sobotnim meczu Sokół ponownie wygrał, tym razem wynikiem 80:63.

W pierwszych czterech minutach meczu Sokół szybko zdobył sporą przewagę - 11:1. W kolejnych minutach spotkania zawodnicy ostrowskiej drużyny nie mogli zdobyć kolejnych punktów, podczas gdy rywale nadrobili stracone punkty i na koniec pierwszej kwarty prowadzili 17:14. Jednak już na początku drugiej odsłony meczu Sokół odzyskał prowadzenie i nie oddał go już do końca spotkania, które wygrał 80:63.

Dzięki zwycięstwu Sokół z 26 punktami na koncie awansował z dziesiątego na dziewiąte miejsce w tabeli grupy B. Aby dostać się do fazy rozgrywek play-off, Sokół musi znaleźć się wśród ośmiu najleszych drużyn w swojej grupie.

Sobotnie spotkanie to ostatni mecz w składzie Sokoła Krystiana Koźluka, który przeniósł się do drużyny KK Warszawa w zamkniętym w niedzielę okienku transferowym. KK Warszawa jest liderem grupy B II ligi koszykówki. Z drużyną tą Sokół zmierzy się na wyjeździe już dzisiaj, 18 stycznia.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra w Ostrowi w sobotę, 21 stycznia. Spotkanie z ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź rozpocznie się o godz. 13:00.

Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS PŚk Galeria Echo Kielce 80:63
(14:17, 24:12, 20:14, 22:20)

Sokół: Szczerbatiuk 20 pkt, Barszcz 17 pkt, Koźluk 10 pkt, Grudziński 8 pkt, Słoniewski 6 pkt, Grabowski 5 pkt, Ryfa 4 pkt, Wilczyński 3 pkt, Moch 3 pkt, Skarpetowski 2 pkt, Siwek 2 pkt, Niedbalski.

Źródło: live.fibaeurope.com

Źródło: PZKosz

Sokół przegrał w starciu z wiceliderem (tabela)