Sokół rozgromiony w Warszawie

Dodano: 20 stycznia 2017 14:52, Autor: Anna Augustyniak

Mimo przegranej w ostatnim meczu podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela nadal mają szansę na grę w fazie play-off.
18 stycznia ostrowska drużyna koszykówki rozegrała 19. spotkanie w tym sezonie. Rywalem Sokoła był lider tabeli grupy B II ligi koszykówki - zespół KK Warszawa, który w tym sezonie przegrał tylko 2 mecze i do spotkania z Sokołem zdobył 34 punkty. Z kolei Sokół zajmuje 9. pozycję w tabeli z 26 punktami na koncie przed środowym meczem. Można się było więc spodziewać, że dla drużyny z Ostrowi będzie to trudne spotkanie.

Podczas pierwszej kwarty meczu obie drużyny grały na wyrównanym poziomie i kwarta zakończyła się wynikiem 19:16 dla gospodarzy spotkania, zespołu KK Warszawa. W drugiej kwarcie jednak sytuacja zmieniła się diametralnie i podczas gdy zawodnicy z Warszawy zdobyli 31 punktów, ostrowska drużyna zdobyła ich tylko 11. W trakcie kolejnych odsłon meczu nie było lepiej - trzecią kwartę KK Warszawa wygrała 38:18, a czwartą 28:10. Ostatecznie rywale z Warszawy wygrali 116:55.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra już jutro w Ostrowi w hali MOSiR przy ulicy Trębickiego. Mecz z drużyną AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź rozpocznie się o godz. 13:00. Zespół z Łodzi zajmuje 4. miejsce w tabeli z 33 punktami na koncie, zapowiada się więc znowu trudne spotkanie.

KK Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 116:55
(19:16, 31:11, 38:18, 28:10)

Sokół: Szczerbatiuk 21 pkt, Ryfa 11 pkt, Barszcz 8 pkt, Grudziński 7 pkt, Grabowski 2 pkt, Słoniewski 2 pkt, Skarpetowski, Wilczyński, Siwek, Zadroga, Moch.

Źródło: live.fibaeurope.com

Źródło: PZKosz

Sokół z szansą na udział w fazie play-off (zdjęcia, wideo)

18 stycznia 2017, Anna Augustyniak

Ostrowska drużyna ma za sobą zwycięskie spotkanie z AZS PŚk Galeria Echo Kielce.

Sokół przegrał w starciu z wiceliderem (tabela)