Żubry Leo-Sped minimalnie lepsze od Sokoła

Dodano: 13 lutego 2017 15:31, Autor: Anna Augustyniak

W 23. kolejce rozgrywek rundy zasadniczej grupy B II ligi koszykówki podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela zmierzyli się z drużyną Żubry Leo-Sped Białystok.
W pierszym spotkaniu z Żubrami w tym sezonie to Sokół był lepszy. Mecz, który odbył się 13 listopada, zakończył się wygraną drużyny z Ostrowi 71:63. Tym razem jednak to białostocki zespół wygrał niewielką przewagą - 87:83.

Obie drużyny przez cały mecz grały na dość wyrównanym poziomie, jednak w pierwszej połowie spotkania Żubrom udało się zdobyć 6-punktową przewagę - pierwszą kwartę wygrali 25:20, a drugą 20:19. Po przerwie zawodnikom Sokoła udało się wygrać obie kwarty, jednak za każdym razem tylko 1 punktem. Sokołowi nie udało się nadrobić straconych punktów i ostatecznie to Żubry zakończyły mecz z wygraną na koncie.

Po 23. kolejkach Sokół znajduje się na 10. pozycji w tabeli grupy B. Przed ostrowską drużyną już tylko 3 mecze do końca rundy zasadniczej. Kolejne spotkanie Sokół rozegra w Ostrowi już 19 lutego z zespołem KS Shmoolky Warszawa. Początek meczu o godz. 19:30. Następnie 25 lutego, ponownie w Ostrowi, Sokół zmierzy się z drużyną AZS UMCS Lublin, a 5 marca - tym razem na wyjeździe - z KU AZS UJK Kielce.

Żubry Leo-Sped Białystok - Sokół Ostrów Mazowiecka 87:83
(25:20, 20:19, 22:23, 20:21)

Sokół: Barszcz 22 pkt, Grudziński 18 pkt, Ryfa 15 pkt, Szczerbatiuk 14 pkt, Niedbalski 7 pkt, Słoniewski 7 pkt, Krawczyk, Siwek.

Źródło: PZKosz

Wysokie zwycięstwo Sokoła (zdjęcia, wyniki)

11 lutego 2017, Anna Augustyniak

Sokół prowadził od pierwszej minuty meczu i ani na chwilę nie stracił przewagi.

Kolejna porażka Sokoła (wyniki)

24 stycznia 2017, Anna Augustyniak

W ostatnim meczu Sokół podjął u siebie drużynę ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź.

Sokół rozgromiony w Warszawie

20 stycznia 2017, Anna Augustyniak

Mimo przegranej w ostatnim meczu podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela nadal mają szansę na grę w fazie play-off.