Walne zebranie OSP Boguty-Pianki (zdjęcia)

Dodano: 14 lutego 2017 07:11, Autor: OSP Boguty-Pianki, red. MK

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu druhowie OSP Boguty-Pianki spotkali się na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Członków.
Otwarcia zebrania dokonał prezes dh Eugeniusz Bogucki i powitał zaproszonych gości, wśród których obecni byli: Wiceprzewodniczący Głównego Sądu Honorowego, Wiceprezes ZOW, Prezes ZOP ZOSP RP dh Andrzej Wyszogrodzki oraz zastępca Komendanta PSP w Ostrowi Mazowieckiej mł. bryg. Leszek Falbowski.
REKLAMA


Następnie wszyscy obecni uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego w ubiegłym roku najstarszego członka OSP Boguty-Pianki dh Henryka Kiełczowskiego, po czym przedstawiony został porządek obrad i według kolejnych punktów odczytane zostały sprawozdania z działalności, sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej.

Stan osobowy jednostki wynosi obecnie 45 członków. W ubiegłym roku sprawozdawczym ubyło 3 członków. W roku 2016 jednostka OSP Boguty-Pianki wyjeżdżała 31 razy do akcji ratowniczo-gaśniczych. Strażacy wyjeżdżali do 8 pożarów oraz 23 miejscowych zagrożeń, do których zaliczają się wypadki drogowe, wyjazdy do powalonych drzew oraz miejscowych podtopień. W ramach tych wyjazdów strażacy wyjeżdżali 4 razy poza teren gminy, tj. na teren gminy Nur. W roku sprawozdawczym jednostka pozyskała następujący sprzęt tj. pilarkę spalinową marki Stihl, ubranie chemiczne - dwie sztuki, ubranie specjalne typu Nomex - trzy sztuki oraz jeden wąż tłoczący.

W lutym ubiegłego roku w jednostce OSP Boguty-Pianki odbyła się pogadanka o bezpieczeństwie w ramach konkursu rysunkowego dla dzieci przeprowadzonego przez miejscową firmę Hortus i współpracującą z nią firmą Trouw Nutrition. W maju jednostka była organizatorem uroczystości Dnia Strażaka. W czerwcu zorganizowano również pokaz sprzętu i wyposażenia, jaki posiada jednostka, na pikniku dla uczniów szkół Edukatora z terenu gminy Boguty-Pianki, który odbył się przy Szkole Podstawowej w Tymiankach - Buciach. W listopadzie strażacy licznie uczestniczyli we mszy świętej za zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego, której gospodarzem w 2016 roku była parafia w Małkini Górnej.

Po odczytaniu sprawozdań przedstawiono i omówiono plan działań na rok bieżący. W czasie dyskusji głos zabrali Wiceprzewodniczący Głównego Sądu Honorowego, Wiceprezes ZOW, Prezes ZOP ZOSP RP dh Andrzej Wyszogrodzki oraz zastępca Komendanta PSP w Ostrowi Mazowieckiej mł. bryg. Leszek Falbowski.

Po zakończeniu dyskusji Walne Zebranie jednogłośnie udzieliło absolutorium zarządowi oraz przyjęło sprawozdania i plan działalności. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zebrania zaproszeni zostali na tradycyjny posiłek.


Zobacz również

Brokowscy strażacy szkolili się z ratownictwa lodowego (zdjęcia, wideo)

13 lutego 2017, OSP Brok, red. MK

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Brok w ostatnią sobotę przeprowadziła zbiórkę szkoleniową z zakresu ratownictwa lodowego.

Ostrowska policjantka w kolejnej artystycznej odsłonie (wideo)

12 lutego 2017, MK

Tym razem Sabina Kanigowska zainspirowała się ekranizacją światowego bestsellera - Ciemniejszą stroną Greya.

Sprawdź, co się działo w styczniu!

11 lutego 2017, MK

Tragiczne zdarzenia drogowe, rekordowy WOŚP, odpowiedzi na problemy naszych czytelników - zobacz, co wydarzyło się w minionym miesiącu!

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]