Dwa mecze i dwie porażki (zdjęcia, wideo)

Dodano: 12 kwietnia 2017 21:24, Autor: Tomasz Krupa

Żółto-zieloni nadal bez zwycięstwa!
Podopieczni trenera Pawła Kowalczyka w zeszłym tygodniu rozegrali dwa spotkania IV-ligowe. W środę drużyna KS Ostrovi podejmowała na własnym boisku drużynę Mławianki Mława. Było to zaległe spotkanie z XX kolejki.

Na pierwszą bramkę zgromadzeni kibice na stadionie MOSiR-u w Ostrowi Mazowieckiej musieli poczekać do 23 minuty, wtedy to golkipera Ostrovi pokonał Tomasz Tuttas. Żółto-zieloni próbowali odrobić straty jeszcze w pierwszej połowie, ale ich ataki umiejętnie zatrzymywali gracze z Mławy.

Po zmianie stron lekką przewagę w środkowej części boiska uzyskali gracze z Ostrowi, ale na bramkę wyrównującą musieliśmy poczekać do 71 minuty. Autorem bramki został Piotr Zacheja. Ostrovia ze zdobytej bramki nie cieszyła się zbyt długo, niespełna sześć minut po wyrównaniu, goście po draz drugi pokonują Oleksandra Poluliakhova. Tym razem bramkę na wagę trzech punktów, strzelił Michał Pocieżnicki.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Mławianka Mława 1-2 (0-1)
Bramki
T. Tuttas 23', M. Pocieżnicki 77' - P. Zacheja 71'
Ostrovia: Poluliahkov - Sz. Wątróbski, Sowa, Małkiński, Lipski - R. Wilczewski (65' Sulkowski), Zacheja, Korytkowski, D. Wilczewski, Dzwonkowski, Dobosz

W sobotnie popołudnie drużyna KS Ostrovi rozegrała kolejny bardzo ciężki mecz. Rywalem naszych piłkarzy była ekipa z podwarszawskich Ząbek. Dolcan, bo o nim mowa to drużyna bardzo utytułowana, która jeszcze nie dawno grała na zapleczu I ligi. W drużynie gospodarzy występuje kilku zawodników pamiętających czas sukcesów w I lidze, m.in.: Marcin Stańczyk, Dariusz Dadacz, Artur Starosz, Rafal Barzyc czy Patryk Szeliga.

O tym spotkaniu kibice jak i piłkarze z Ostrowi powinni jak najszybciej zapomnieć... drużyna gospodarzy w tym meczu pokazała prawdziwą klasę i zwyciężyła 7-1. Honorowe trafienie dla żółto-zielonych zdobył Adam Dobosz, którzy wykorzystał rzut karny w 45 minucie spotkania.

Drużyna trenera Pawła Kowalczyka w tym spotkaniu nie potrafiła skonstruować zbyt wielu groźnych sytuacji bramkowych, brakowało celnych i dokładnych podań. Jeżeli chcemy myśleć o utrzymaniu w gronie IV-ligowców musimy zacząć wygrywać z każdym.

Dolcan Ząbki - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 7-1 (3-1)
Bramki:
Rohozin 16', 33', 55' Szeliga 20', 54', Stańczyk 85', 90' - Dobosz 45'(rzut karny)
Dolcan: Kozaczyński - Hrynkiewicz, Krystosiak, Żukiewicz, Dadacz, Szulakowski (79' Kowalski), Starosz (75' Dąbrowski), Stańczyk, Augustyniak, Rohozin (57' Kozierkiewicz), Szeliga (71' R. Barzyc)
Ostrovia: Poluliakhov - Lipski (65' Sułkowski), Sowa, Małkiński, Wątrobski (78' Oleś), D. Wilczewski, Dobosz, Korytkowski, R. Wilczewski, Dzwonkowski, Zacheja

Już w środę czekają nas kolejne piłkarskie emocje.