Piątoklasiści z Jedynki w Górach Świętokrzyskich (zdjęcia)

Dodano: 18 maja 2017 08:04, Autor: SP nr 1, Dominika Pędzich, red. MK

Mimo nieco niskiej temperatury uczestnicy wycieczki bawili się świetnie.
W dniach 9 - 11 maja bieżącego roku odbyła się wycieczka uczniów klas VA i VB w Góry Świętokrzyskie. Uczniom towarzyszyły panie Agnieszka Tułowiecka, Danuta Brzostek i Dominika Pędzich.
REKLAMA


Pierwszego dnia odwiedzili Świętokrzyski Park Narodowy. Byli przy źródełku św. Franciszka, w kapliczce Żeromskiego i Klasztorze Klauzulowym Sióstr Bernardynek. Niemałym wyzwaniem dla niektórych było wejście na Łysicę, ale wszyscy dali radę. Wieczorem zwiedzili Jaskinię Raj. Stalaktyty, stalagmity i inne formy nacieków wyglądały wprost bajecznie. Ponieważ byli w pobliżu, zajrzeli także do Zamku w Chęcinach. Po pełnym wrażeń dniu udali się do miejsca zakwaterowania, czyli zajazdu o uroczej nazwie "Baba Jaga".

Drugi dzień obfitował w atrakcje. Najpierw wycieczkowicze pojechali do Nowej Słupii, wzięli udział w warsztatach hutniczych w Centrum Kulturowo-Archeologicznym, obejrzeli pokaz starożytnej metalurgii żelaza wraz z rekonstrukcją cepowisk dymarskich i eksperymentalnymi pokazami wytopu żelaza w piecach kotylionowych. Jednak prawdziwym hitem okazał się pobyt w Bałtowie. Tutaj zwiedzali Jura Park, Prehistoryczne Oceanarium 3D. Byli na filmie w kinie 5D i w Parku Rozrywki, gdzie do woli szaleli na trampolinach, zjeżdżalniach i różnych karuzelach. Ten dzień zakończono ogniskiem. Ostatniego dnia zwiedzili Muzeum Archeologicznym i Rezerwat "Krzemionki".

Jak mówią uczestnicy, wycieczka była bardzo udana i już nie mogą doczekać się następnej.


Zobacz również

Czytelnicy pytają: czy od września dzieci z małej Jedynki będą chodzić do Czwórki?

7 maja 2017, Anna Augustyniak

Mama uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi chciała dowiedzieć się, jak wygląda najbliższa przyszłość małej Jedynki i jej uczniów.

Wiwat 3 Maja w małej Jedynce (zdjęcia)

4 maja 2017, SP nr 1, Anita Pych, red. MK

Klasa III a wraz z wychowawczynią Anitą Pych zaprosiła dyrekcję szkoły, rodziców, nauczycieli oraz klasy I-III na uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dzień Ziemi w dużej Jedynce (zdjęcia)

1 maja 2017, SP nr 1/Agnieszka Tułowiecka, red. MK

Dzień Ziemi w dużej Jedynce został ogłoszony Dniem Zielonego Stroju.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

WRI-Deweloper


07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowa inwestycja w Ostrowii Mazowieckiej przy ul. Sportowej - Modern House !

Kebab "Alii" COUNTRY

ul. Armii Krajowej 2B
07-300 Ostrów Mazowiecka

POWYŻEJ 30 ZŁ DOWÓZ (OSTRÓW MAZ.) + NAPÓJ GRATIS!

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Kilińskiego 2/41
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]