Święto Szkoły i Dni Otwarte w ZPPO w Broku (zdjęcia)

Dodano: 18 maja 2017 11:11, Autor: UG Brok, red. MK

12 maja Zespół Publicznych Placówek Oświatowych obchodził swoje święto.
Z tej okazji zostały po raz pierwszy w szkole zorganizowane dni otwarte, podczas których wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni do obejrzenia zajęć lekcyjnych, całej szkoły, jej zaplecza dydaktycznego oraz wzięcia udziału w uroczystej części oficjalnej, po której nastąpił występ artystyczny uczniów placówki.
REKLAMA


Obchody rozpoczęto już o godz. 10:00, kiedy to zaproszono odwiedzających do obejrzenia ciekawych lekcji przygotowanych przez nauczycieli placówki, którzy opracowali na tę okoliczność pomysłowe scenariusze zajęć, zachęcające do nauki interesującymi formami. Zastosowano metody aktywizujące, doświadczalne, manualne, ruchową ekspresję, gry i zabawy dydaktyczne, nowe media oraz filmy edukacyjne. Oferta placówki była dostosowana do różnorodnych zainteresowań dzieci i młodzieży oraz oczekiwań co do współczesnej szkoły. Dni Otwarte były doskonałą okazją do spotkania dyrekcji i nauczycieli z rodzicami uczniów i zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku.

Część oficjalną obchodów Święta Szkoły rozpoczęła Joanna Ciskowska Dyrektor ZPPO w Broku, od powitania przybyłych gości: Marka Młyńskiego - Burmistrza Miasta i Gminy Brok, Ks. Jarosława Hrynaszkiewicza Proboszcza Parafii Brok, rodziców, a także nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły.

W ciepłych słowach podziękowała wszystkim za współpracę i pomoc w realizacji planów dotyczących rozwoju oraz zmiany wizerunku placówki. Następnie głos zabrał Marek Młyński Burmistrz Miasta i Gminy Brok, który podziękował młodzieży szkolnej oraz nauczycielom za zaangażowanie się w uroczystości patriotyczne, kulturalne i społeczne organizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Broku oraz złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji tak wyjątkowego święta. Na ręce dyrektora szkoły wręczył prezenty w postaci zabawek dla dzieci, które będą uczęszczały do nowej grupy przedszkolnej. Przekazano również życzenia i kwiaty od Teresy Szczechury, byłej dyrektor szkoły.

Następnym punktem programu obchodów Święta Szkoły była część artystyczna przygotowana pod kierunkiem Anny Pieńkos, Edyty Cenzer i Małgorzaty Marczyk. W uroczystą atmosferę wprowadził obecnych szkolny zespół ludowy "Folk Music Brok", który zatańczył dla gości kilka znanych wszystkim polskich tańców. Po ich występie uczniowie klasy I i II gimnazjum zaprezentowali przedstawienie artystyczne ilustrujące bogatą historię szkoły w Broku. Dzięki temu wszyscy obecni mogli się przekonać jak wyglądały zajęcia szkolne od lat przedwojennych, aż do dnia dzisiejszego, kiedy to uczniowie ZPPO mogą cieszyć się doskonałymi warunkami do nauki.


Zobacz również

Brok na starych fotografiach - konkurs

10 maja 2017, BP w Broku, red. MK

Biblioteka Publiczna w Broku zaprasza do udziału w konkursie pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Brok Marka Młyńskiego.

Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek w Broku (zdjęcia)

9 maja 2017, BP w Broku, red. MK

W związku z obchodami Tygodnia Bibliotek Biblioteka Publiczna w Broku zaprasza na wyjątkowe spotkania.

Gmina Brok zmodernizuje szkołę i świetlice wiejskie (zdjęcia)

8 maja 2017, UG Brok, red. MK

W ramach projektu planowana jest modernizacja budynku ZPPO w Broku oraz remont świetlic wiejskich: w Bojanach, Laskowiźnie i na ul. Czuraj.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

EKO DOM

Popielarnia 18
07-300 Ostrów Mazowiecka

TANIE OGRZEWANIE !!!

DEKOROL Zaciemnianie wnętrz

ul. Kościuszki 1 (róg Kościuszki i Duboisa)
07-300 Ostrów Mazowiecka

NOWY PUNKT ! ROLETY. PLISY, ŻALUZJE, MOSKITIERY

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]