Czytelnicy pytają: czy ryneczek na ulicy 11 Listopada zostanie zlikwidowany?

Dodano: 13 sierpnia 2017 08:19, Autor: Anna Augustyniak

Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy pytanie od zaniepokojonej plotkami mieszkanki Ostrowi.
"Czy to prawda, że mały ryneczek na ulicy 11 Listopada zostanie zlikwidowany po remoncie starej elektrowni? Słyszałam, że ma tam powstać parking dla kina, a ryneczek zniknie. Nie ukrywam, że lubię robić tam zakupy, i wolałabym, żeby ryneczek pozostał" - napisała w mailu do redakcji czytelniczka OPI.
REKLAMA


Kilka miesięcy temu temat Starej Elektrowni i ryneczku pojawił się na sesji Rady Miasta. Wówczas pracownik UM wyjaśnił, że po remoncie plac przed Starą Elektrownią rano będzie miejscem handlu, a po popołudniu będzie przeznaczony do innych celów. Poprosiliśmy jednak Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka o informację, czy plany nie uległy zmianie. Okazało się, że nie.

- Ryneczek po remoncie Starej Elektrowni i placu przed budynkiem zostanie. W ramach inwestycji przewiduje się przebudowę i adaptację placu przed budynkiem do nowych funkcji kulturalnych z zachowaniem czasowej funkcji targowej oraz rewitalizację historycznego budynku elektorowi wraz z przywróceniem go do pierwotnej formy poprzez przebudowę oraz odbudowę zniszczonych części. Przewiduje się uporządkowanie istniejącego zagospodarowania terenu wokół budynku, a w szczególności przebudowę obiektów tymczasowych i przebudowę istniejącej nawierzchni betonowej, co pozwoli na połączenie funkcji handlowej, rekreacyjnej i kulturalnej. Nawierzchnia placu zostanie wykonana według kompleksowego projektu nadając placowi charakter wielofunkcyjnej przestrzeni miejskiej uzupełnionej mała architekturą i zielenią - odpowiedział zespół Wydziału Rozwoju Gospodarczego.

Jeśli chcielibyście otrzymać odpowiedź na nurtujące was pytania, piszcie do nas na [email protected], a my postaramy się uzyskać na nie odpowiedź.


Zobacz również

Marta Molska: "Chcę, żeby MDK odpowiadał na potrzeby mieszkańców" (wideo)

11 sierpnia 2017, Anna Augustyniak

W rozmowie z OPI dyrektorka Miejskiego Domu Kultury opowiedziała o swoich planach wobec ostrowskiej instytucji na najbliższe lata.

Dorota Socik oficjalnie dyrektorem Muzeum-Dom Rodziny Pileckich (zdjęcia)

11 sierpnia 2017, UM Ostrów Maz., red. MK

Dorota Socik będzie pełniła funkcję dyrektora do 31 sierpnia 2022 roku.

Realizacja prac na ulicy Podstoczysko (zdjęcia)

3 sierpnia 2017, UM Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

Dwuletnia inwestycja związana z rozbudową ulic Podstoczysko oraz Witaminowej w Ostrowi Mazowieckiej wraz z infrastrukturą techniczną nabiera tempa.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Bar Imbiss

ul. 3 Maja 43
07-300 Ostrów Mazowiecka

Co dzień inne danie obiadowe!

Emira - Skład Budowlany

ul. Stanisława Duboisa 99 B
07-300 Ostrów Mazowiecka

Stolarka i materiały budowlane, materiały wykończeniowe, narzędzia!

AllBike Salon Rowerowo Motoryzacyjny

ul. 3 Maja 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]