Inauguracja roku akademickiego UTW 2017/2018 (zdjęcia)

Dodano: 12 października 2017 09:27, Autor: Anna Augustyniak

We wtorek studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowi uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki 2017/2018.
Ostrowski oddział UTW rozpoczął już dziewiąty rok swojej działalności. Inauguracja nowego roku akademickiego - dzięki uprzejmości dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika - odbyła się w sali gimnastycznej ostrowskiego LO. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od wysłuchania hymnu "Gaudeamus Igitur".
REKLAMA


- Szanowni Państwo, każdy z nas na tej sali mógłby wiele opowiedzieć o swoim życiu, o wychowaniu dzieci, karierze zawodowej, o życiu osobistym, jego blaskach i cieniach. Wszyscy posiadamy ogromne doświadczenie życiowe. Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał, byśmy mogli dopisać do naszego życia jeszcze wiele nowych historii - powiedziała podczas inauguracji Wiesława Polak, przewodnicząca Rady Słuchaczy UTW, która w swojej mowie przypomniała o tym, jak ważne jest ciągłe poszukiwanie wiedzy, niezależnie od wieku, a także docenianie roli seniorów w społeczeństwie.

Na rozpoczęcie nowego roku akademickiego UTW przybyło wielu gości, wśród których znaleźli się burmistrz miasta Jerzy Bauer oraz dyrektor SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej Elżbieta Malec. Wszyscy goście zgodnie życzyli powodzenia w nowym roku oraz podkreślali, jak ważną rolę pełni UTW.

Swoją refleksją na temat Uniwersytetu podzieliła się również przewodnicząca Rady Słuchaczy UTW. - Co sprawia, że chcemy być częścią UTW? Mamy okazję do regularnych spotkań, dzielenia się codziennymi problemami i radościami, ale przede wszystkim możemy rozwijać swoje pasje i umiejętności. Na naszym uniwersytecie funkcjonują liczne sekcje, z których każdy może wybrać coś dla siebie: sekcja zdrowego stylu życia, kulinarna, fotograficzna, literacka, turystyczna, szachowa, plastyczna, taneczna, nauk języków obcych oraz obsługi komputera - stwierdziła Polak.

Na zakończenie uroczystości przygotowano poczęstunek dla zgromadzonych gości.

Uroczysta inauguracja odbyła się 10 października.


Zobacz również

Trwa głosowanie na projekt Budżetu Obywatelskiego w Małkini (zdjęcia)

12 października 2017, UG Małkinia Górna, red. MK

Od wtorku mieszkańcy Gminy Małkinia Górna mają możliwość oddania głosu na wybrany przez siebie projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Małkinia Górna.

Kolejne zajęcia w ramach Przystanku Historia

12 października 2017, UM Ostrów Maz., red. MK

Temat zajęć oparty będzie o film "Niezwyciężeni".

Ewa Jagielska najlepsza w biegu na 5 km (zdjęcia)

11 października 2017, Anna Augustyniak

Ostrowianka odniosła zwycięstwo w kolejnym biegu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Chochla u Ogroda

ul. Armii Krajowej 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Domowe i smaczne obiady!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]