Inauguracja roku akademickiego UTW 2017/2018 (zdjęcia)

Dodano: 12 października 2017 09:27, Autor: Anna Augustyniak

We wtorek studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowi uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki 2017/2018.
Ostrowski oddział UTW rozpoczął już dziewiąty rok swojej działalności. Inauguracja nowego roku akademickiego - dzięki uprzejmości dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika - odbyła się w sali gimnastycznej ostrowskiego LO. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od wysłuchania hymnu "Gaudeamus Igitur".
REKLAMA


- Szanowni Państwo, każdy z nas na tej sali mógłby wiele opowiedzieć o swoim życiu, o wychowaniu dzieci, karierze zawodowej, o życiu osobistym, jego blaskach i cieniach. Wszyscy posiadamy ogromne doświadczenie życiowe. Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał, byśmy mogli dopisać do naszego życia jeszcze wiele nowych historii - powiedziała podczas inauguracji Wiesława Polak, przewodnicząca Rady Słuchaczy UTW, która w swojej mowie przypomniała o tym, jak ważne jest ciągłe poszukiwanie wiedzy, niezależnie od wieku, a także docenianie roli seniorów w społeczeństwie.

Na rozpoczęcie nowego roku akademickiego UTW przybyło wielu gości, wśród których znaleźli się burmistrz miasta Jerzy Bauer oraz dyrektor SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej Elżbieta Malec. Wszyscy goście zgodnie życzyli powodzenia w nowym roku oraz podkreślali, jak ważną rolę pełni UTW.

Swoją refleksją na temat Uniwersytetu podzieliła się również przewodnicząca Rady Słuchaczy UTW. - Co sprawia, że chcemy być częścią UTW? Mamy okazję do regularnych spotkań, dzielenia się codziennymi problemami i radościami, ale przede wszystkim możemy rozwijać swoje pasje i umiejętności. Na naszym uniwersytecie funkcjonują liczne sekcje, z których każdy może wybrać coś dla siebie: sekcja zdrowego stylu życia, kulinarna, fotograficzna, literacka, turystyczna, szachowa, plastyczna, taneczna, nauk języków obcych oraz obsługi komputera - stwierdziła Polak.

Na zakończenie uroczystości przygotowano poczęstunek dla zgromadzonych gości.

Uroczysta inauguracja odbyła się 10 października.


Zobacz również

Trwa głosowanie na projekt Budżetu Obywatelskiego w Małkini (zdjęcia)

12 października 2017, UG Małkinia Górna, red. MK

Od wtorku mieszkańcy Gminy Małkinia Górna mają możliwość oddania głosu na wybrany przez siebie projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Małkinia Górna.

Kolejne zajęcia w ramach Przystanku Historia

12 października 2017, UM Ostrów Maz., red. MK

Temat zajęć oparty będzie o film "Niezwyciężeni".

Ewa Jagielska najlepsza w biegu na 5 km (zdjęcia)

11 października 2017, Anna Augustyniak

Ostrowianka odniosła zwycięstwo w kolejnym biegu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

AllBike Salon Rowerowo Motoryzacyjny

ul. 3 Maja 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]