Czytelnicy pytają: nowy radiowóz tylko dla komendanta?

Dodano: 12 października 2017 12:12, Autor: Redakcja

Jednego z mieszkańców Ostrowi zaniepokoił stan techniczny radiowozów, a także sposób ich wykorzystania.
"W 2012 roku ostrowska policja otrzymała nowy radiowóz kia ceed w prezencie od gminy Ostrów Mazowiecka i powiatu ostrowskiego. Jak pisały pięć lat temu media <>. Mieszkam nieopodal komendy i widzę, że tym samochodem jeździ wyłączne dwie osoby - komendant Mirosław Olszewski i jedna młodziutka policjantka, której na ulicach nie widać. Proszę mi wyjaśnić, dlaczego komendant i ta pani jako jedyni jeżdżą samochodem, który miał służyć do poprawy bezpieczeństwa w gminie. A inni policjanci, którzy patrolują ulice, jeżdżą radiowozami, których stan techniczny pozostawia nieco do życzenia. Co widać i słychać. Wycieki płynów, walenie zawieszenia, czarny dym z rury wydechowej. Niech pan starosta, pan wójt oraz radni zainteresują się na co idą ich pieniądze" - napisał w mailu do redakcji czytelnik OPI.
REKLAMA


O komentarz poprosiliśmy Komendę Powiatową Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Oficjalną odpowiedź przesłała nam st.sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy KPP Ostrów Mazowiecka: - W 2012r. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej otrzymała dwa oznakowane radiowozy. Opel Astra wykorzystywany jest przez policjantów Wydziału Prewencji oraz Kia Ceed będącą na stanie Wydziału Ruchu Drogowego. Radiowozy te są użytkowane do chwili obecnej przez te komórki organizacyjne.

W latach 2015-2016r. dzięki wsparciu finansowemu lokalnych samorządów ostrowska komenda otrzymała w sumie 11 radiowozów z czego 7 jest oznakowanych i 4 nieoznakowane. Są to auta marki Skoda Yeti, Kia Ceed oraz Dacia Duster. Radiowozy te wykorzystywane są do realizacji zadań służbowych przez policjantów z KPP w Ostrowi Mazowieckiej, KP w Małkini Górnej oraz PP w Nurze. Natomiast radiowozy nieoznakowane wykorzystywane są do relizacji zadań służbowych przez policjantów wydziału kryminalnego oraz prewencji.

Wszystkie radiowozy zarówno oznakowane jak i nie oznakowane przekazano do użytkowania przez policjantów w trakcie codziennej służby ze szczególnym przeznaczeniem dla służb patrolowych, ruchu drogowego i dzielnicowych.

Kierownictwo KPP w Ostrowi Mazowieckiej nie posiada żadnego pojazdu dedykowanego do ich wyłącznego użytkowania. Do wyjazdów służbowych kierownictwo KPP oraz rzecznik KPP wykorzystuje nieoznakowane pojazdy będące na wyposażeniu komórek Wydziału Kryminalnego i Wydziału Prewencji i nigdy nie odbywa się to kosztem pozbawienia pojazdu policjantów będących aktualnie na służbie. Żaden z tych pojazdów nie był przeznaczony do użytkowania przez Rewir Dzielnicowych. Wszystkie pozyskane radiowozy w ramach funduszu wsparcia Policji w całości przeznaczone zostały dla policjantów w ramach ich codziennej służby tak patrolowej, obchodowej jak i zadań służb kryminalnych. Najnowsze pojazdy będące w posiadaniu KPP Ostrów Mazowiecka to 6 radiowozów zakupionych w 2016r. Pojazdy te przekazano do KP Małkinia Górna - 2, do Wydziału Prewencji 2 w tym dla Rewiru Dzielnicowych, 1 do Wydziału Kryminalnego i 1 do PP w Nurze. Wszystkie pojazdy użytkowane są przez policjantów w ramach codziennych służb i żaden nie był wykorzystywany przez kierownictwo KPP i rzecznika prasowego.

Priorytetem dla kierownictwa ostrowskiej Policji jest wyposażenie policjantów ruchu drogowego i prewencji w sprawne radiowozy tak aby mogli wykonywać swoje obowiązki służbowe na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

W imieniu policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej dziękujemy lokalnym samorządom za okazywane zrozumienie i wsparcie finansowe z pomocą którego dokonaliśmy zakupów nowych radiowozów, które są niezbędnym narzędziem do sprawnego działania Policji na rzecz zapewnienia należytego stanu bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Jeśli chcielibyście otrzymać odpowiedź na nurtujące was pytania, piszcie do nas na [email protected], a my postaramy się uzyskać na nie odpowiedź.

Źródło zdj. KPP Ostrów Maz.

Zobacz również

Czytelnicy pytają: niedziałające latarnie koło Jedynki

25 września 2017, Redakcja

Mieszkanka Ostrowi zwróciła uwagę na latarnie, które nie świecą koło Szkoły Podstawowej nr 1.

Czytelnicy pytają: "stopka" przy Szkole Podstawowej nr 4

22 września 2017, Anna Augustyniak

Mieszkanka Ostrowi chciała się dowiedzieć, czy w tym roku bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przy ZSP nr 2 będzie pilnował pracownik "STOP".

Czytelnicy pytają: czy w Ostrowi powstaną mieszkania w ramach programu "Mieszkanie Plus"?

17 sierpnia 2017, Anna Augustyniak

Jeden z mieszkańców Ostrowi zainteresował się rządowym programem "Mieszkanie Plus".

Komentarze

Dodano: 12 października 2017 17:07, (proactiv)

A czy w pytaniu ktoś wspominał o pani rzecznik?? Czy ta młoda policjantka która była opisana to ta pani która się wypowiadała? Nikt jej nic personalnie nie zarzucił a ona już się broni:)

 

Dodano: 14 października 2017 18:36, (danaka57)

po linii i na bazie.a jakiej odpowiedzi oczekiwał pytający ? na pewno nie takiej jakiej oczekiwał!!!

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Bar Imbiss

ul. 3 Maja 43
07-300 Ostrów Mazowiecka

Co dzień inne danie obiadowe!

PROPITER Piotr Skutnik

07-300 Ostrów Mazowiecka

Planujesz remont? Zamów solidnego wykonawcę!

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]