Srebro i brąz dla OKKK (zdjęcia)

Dodano: 12 grudnia 2017 08:06, Autor: OKKK, red. MK

Ostrowscy zawodnicy wrócili z Pucharu Polski Karate Kyokushin we Wrocławiu z dwoma medalami.
W minioną sobotę, 8 grudnia odbyły się jedne z najważniejszych zawodów Polskiego Związku Karate. Puchar Polski Seniorów oraz Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików zgromadziły na hali wrocławskiego AWF blisko 500 zawodników z 90 klubów z całej Polski.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali w kumite: Magda Baczewska -juniorka młodsza, Jan Bilwin - junior młodszy, Julia Skwierczyńska- juniorka, Ewa Pasek - młodziczka. W kata: Maciej Grabowski - junior i Ewa Pasek - młodziczka.

Pierwsi rozpoczęli rywalizację zawodnicy w kata. W bardzo licznie obsadzonej kategorii młodziczek (43 zawodniczki) Ewa Pasek zakwalifikowała się do finałowej tury zajmując 8 miejsce. W turze finałowej podwyższyła swoją lokatę na 7 miejsce. Maciej Grabowski po pierwszej turze uplasował się na 2 miejscu wśród juniorów i utrzymał swoją pozycję w turze finałowej zdobywając srebro. W tej kategorii startowało 14 zawodników. Wynik Macieja jest najwyższym jak dotąd najlepszym wynikiem w kata osiągniętym w historii ostrowskiego klubu na takiej rangi zawodach.

W kumite zawodnicy OKKK rozpoczęli bardzo efektownie, wygrywając swoje pierwsze walki eliminacyjne. Niestety do strefy medalowej dostał się tylko Jan Bilwin. W 1/4 finału Julia Skwierczyńska przegrała minimalną przewagą z cięższą o 10 kg zawodniczką z Ciechanowa. Natomiast Magda Baczewska okupiła chwilową dekoncentrację utratą pół punktu i nie zdołała odrobić tej straty. Ewa Pasek wygrała swoje pierwsze dwie walki ale również w 1/4 finału przegrała walkę z dobrą zawodniczką z Ostrołęki. Był to pierwszy start tej młodej zawodniczki na tak poważnej imprezie i jej wynik należy uznać za bardzo obiecujący.

Jedynie Jan Bilwin świetnie poradził sobie w eliminacjach i zdołał wywalczyć miejsce medalowe. W półfinale podczas walki z bardzo wysokim zawodnikiem sędziowie uznali, że w zwarciu nasz zawodnik niebezpiecznie atakują głową i ukarali go utratą pól punktu. To zaważyło, że nie wszedł on do finału.

Opiekunami zawodników podczas tych zawodów byli sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak.

Scena Kotłownia zaprasza najmłodszych widzów na gościa specjalnego - Teatr Lalki i Ludzie ze spektaklem "Okienko".

Wirtualny Spacerownik podsumowany (zdjęcia)

11 grudnia 2017, MBP Ostrów Maz., red. MK

Do współtworzenia Wirtualnego Spacerownika zaproszone zostały dzieci, młodzież, w tym harcerze, seniorzy i osoby niepełnosprawne.

Puchar Polski Karate Kyokushin zdobyty! (zdjęcia)

11 grudnia 2017, BKKK, red. MK

Rafał Szulęcki z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zajął pierwsze miejsce w Pucharze Polski Juniorów.