O Wojskach Obrony Terytorialnej w ostrowskim ratuszu (zdjęcia)

Dodano: 10 stycznia 2018 06:34, Autor: UM Ostrów Maz., red. MK

Podczas spotkania zostało złożonych 20 wniosków o przyjęcie do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.
8 stycznia w sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie poświęcone promocji Wojsk Obrony Terytorialnej i szkolnictwa wojskowego. Organizatorem była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Wyszkowie oraz Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.
REKLAMA


Zebranych przywitał burmistrz Jerzy Bauer. Podziękował za przybycie i wyraził zadowolenie z dużej frekwencji, świadczącej o zainteresowaniu służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej (WOT). Następnie głos zabrała mjr Agnieszka Krystman, przedstawiciel WKU w Wyszkowie. Przedstawiła szczegółowe informacje na temat Wojsk Obrony Terytorialnej dotyczące m.in. zadań WOT, wymagań dla kandydatów do WOT, procedur rekrutacji, warunków służby itp. Przypomnijmy, że w pobliskim Komorowie powstaje batalion WOT.

O praktycznych aspektów służby przygotowawczej mówiła Monika Pawlik, pracownik Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka. Jest ona jednym z żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, który pod koniec ubiegłego roku odbył taką służbę.

Po spotkaniu wszyscy zainteresowani wstąpieniem w szeregi WOT przystąpili do składania wniosków o przyjęcie do służby. Przy wsparciu technicznym pracowników Biura Bezpieczeństwa Urzędu Miasta, zostało złożonych 20 wniosków o przyjęcie do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

W razie pytań dotyczących Wojsk Obrony Terytorialnej można kontaktować się z WKU Wyszków, ul. Serocka 3, 07-200 Wyszków, tel. 26 186 59 37, a także Biurem Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka, ul. 3 Maja 66, 07-300 Ostrów Mazowiecka, tel. 29 679 54 62.

Informacje dostępne są też na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie. (Marek Kuziak, Kierownik Biura Bezpieczeństwa)
Zobacz również

Ferie zimowe w mieście. Sprawdź, co będzie się działo!

9 stycznia 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Ofertę na ferie zimowe przygotowały szkoły, Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez ostrowskich kryminalnych

9 stycznia 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

W miniony piątek przed południem policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 47-letniego ostrowianina.

Niebezpieczne ujemne temperatury dla osób bezdomnych i samotnych

9 stycznia 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Ostrowscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców o zwrócenie uwagi na sytuację osób, które ze względu na trudne warunki bytowe narażone są na wyziębienie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Salon Fryzjersko - Kosmetyczny BARBARA

ul. Lubiejewska 21F/11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Odmień się wiosną! Salon BARBARA zaprasza!

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]