4 nowe radiowozy dla ostrowskich policjantów (zdjęcia)

Dodano: 12 stycznia 2018 10:07, Autor: KPP Ostrów Maz., red. MK

Zakup aut możliwy był dzięki wsparciu lokalnych samorządów i Komendy Główna Policji.
Wczoraj po południu na placu Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów ostrowskim funkcjonariuszom.
REKLAMA


Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji podinsp. Mirosławowi Olszewskiemu przez dowódcę uroczystości Naczelnika Wydziału Prewencji kom. Tomasza Krajewskiego. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście wśród których byli: ks. Kapelan Marek Gruda, Starosta Powiatu Ostrowskiego Zbigniew Kamiński, Przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Stanisław Rafalik, Sekretarz Urzędu Miasta Bożena Szostak, Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Krych, Sekretarz Gminy Ostrów Mazowiecka Agata Stachacz, Przewodniczący Rady Gminy Ostrów Mazowiecka Sylwester Rozumek, Wójt Gminy Wąsewo Rafał Kowalczyk, Wójt Gminy Zaręby Kościelne Józef Rostkowski, Przewodniczący Rady Gminy Stary Lubotyń Jan Janusz Podbielski, Sekretarz Gminy Andrzejewo Piotr Skłodowski, Członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Marek Kamiński, Józef Marek Jastrzębski, Dariusz Adam Morawski oraz Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Janusz Iwanowski a także kadra kierownicza, policjanci i pracownicy ostrowskiej komendy.

Po poświęceniu aut przez ks. kapelana, nastąpiło wręczenie kluczyków do 4 radiowozów w tym 3 nieoznakowanych. Peugeot trafił do funkcjonariuszy wydziału kryminalnego w Ostrowi Mazowieckiej. Do nieoznakowanego Opla Astry kluczki odebrał policjant z małkińskiego komisariatu. Drugi nieoznakowany Opel Astra będzie wykorzystywany do prowadzenia działalności profilaktycznej przez rzecznika prasowego oraz przez kierownictwo ostrowskiej komendy.

Ostatni z przekazanych radiowozów to oznakowany Opel Mokka, który będzie wykorzystywany przez policjantów wydziału ruchu drogowego. Łączny koszt zakupionych i przekazanych dziś radiowozów to ponad 260 000 zł.

Ostrowska komenda od 2015 r. do chwili obecnej otrzymała w sumie 14 radiowozów, których zakup nie byłby możliwy bez finansowego wsparcia przez lokalne samorządy. Radiowozy wykorzystywane są przez policjantów niemal 24 godziny na dobę m.in. przez policjantów wydziału ruchu drogowego, którzy patrolując ulice powiatu ostrowskiego dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi oraz przez funkcjonariuszy innych wydziałów w trakcie wykonywania czynności służbowych. Ostrowska komenda wspierana jest finansowo przez lokalne samorządy nie tylko poprzez współfinansowanie zakupu radiowozów. W 2017 r. na dodatkowe służby, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa, Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka przekazał 10 000zł natomiast Urząd Gminy w Małkini Górnej 5 000 zł. Ponadto Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego pod koniec ubiegłego roku przekazał alkometr promiler Iblow o wartości ponad 900 zł.

Podczas przemówienia Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi podinsp. Mirosław Olszewski w imieniu własnym oraz funkcjonariuszy złożył serdeczne podziękowania przedstawicielom lokalnych samorządów za okazywane wsparcie finansowe, dzięki któremu policjanci mają nowe "narzędzia" przydatne podczas dbania o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia nowych radiowozów.

st.sierż. Marzena Laczkowska


Zobacz również

Bezpieczne ferie 2018

11 stycznia 2018, KWP Radom, red. MK

Dla policjantów czas ferii to okres wytężonej pracy. Kontrole pojazdów, trzeźwości kierujących, stanu technicznego autokarów przewożących dzieci, ale też spotkania z uczestnikami zimowisk i ich opiekunami.

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Nowej Osuchowej (zdjęcia)

11 stycznia 2018, PSP Nowa Osuchowa, red. MK

Dzieci z PSP Publicznej Szkole Podstawowej im. W. B. Jastrzębowskiego rozmawiały o bezpieczeństwie z radnym województwa mazowieckiego.

26. Finał WOŚP w Ostrowi. Sprawdź program!

10 stycznia 2018, Fundacja Dzień Dobry, red. MK

Hasło tegorocznego Finału brzmi: Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Cezan Salon Meblowy Black Red White

ul. Mieczkowskiego 16 (Galeria TEK, II piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szukasz mebli, które idealnie wpasują się w Twoje wnętrze? Zainspiruj się!

MEBLE WIKTORIA

Ugniewo, ul. Mazowiecka 96 A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pomożemy zaprojektować Twoje wymarzone meble!

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]