Spektakl Tysiąc franków Norwida w kinie

Dodano: 26 stycznia 2018 13:24, Autor: MDK, red. MK

MDK zaprasza na historia życia Norwida, a także wzruszająca opowieść o jego miłości do polskiej emigracyjnej pisarki Marii Sadowskiej.
Tysiąc franków Norwida (dramat w trzech aktach) to historia życia autora "Promethidiona", a zwłaszcza jego ostatniej, paryskiej dekady, a także wzruszająca opowieść o jego miłości do polskiej emigracyjnej pisarki Marii Sadowskiej.
REKLAMA


Spektakl Tysiąc franków Norwida opowiada o Polsce wygnanej i pozbawionej państwowości, ale także o nadziei Norwida na urzeczywistnienie Polski zwycięskiej, niepodległej, uczciwej i uporządkowanej.

Zapisane w dramacie diagnozy Norwida odnoszące się bezpośrednio do Polski i Polaków są nadal aktualne. Wydaje się wręcz, że upływ czasu jeszcze bardziej spotęgował siłę słów Norwida. Autor "Promethidiona" jest wielkim nauczycielem mądrego i nowoczesnego patriotyzmu. Warto się wsłuchać w prorocze słowa Norwida, który przepowiada to, co trzeba z naszego życia społecznego usunąć i to, co może powinno je wzbogacić i uszlachetnić.

Producent spektaklu: Scena "Rode" Kraków - Rzeszów
Reżyseria: Mariusz Marczyk
Scenografia: Lidia Marczyk
Muzyka: Maria Natalia Rajkin
Czas trwania spektaklu: 1.30 h
Obsada:
Maria Sadowska - Elwira Romańczuk - magister sztuki, absolwentka PWSFiTV w Łodzi, Wydział Aktorski /1982/. Aktorka teatrów w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Tarnowie, Kaliszu, Krakowie. Role filmowe - "Najciekawsza historia", "Osobliwy pamiętnik grzesznika" J.W. Hassa, reżyser wielu autorskich spektakli teatralnych, wieloletni wykładowca sztuki aktorskiej na Uniwersytecie "La Sapienza", Akademii "Pietro Scharoff" w Rzymie, Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Otrzymała nagrodę ministra kultury za działalność artystyczną w 2004, nagrodę za rolę na Międzynarodowym Festiwalu w Sankt Petersburgu w 2003 roku. Od sezonu 2012/2013 współpracuje ze Sceną "Rode" Kraków-Tarnów-Rzeszów.

Olizarowski - Jerzy Miedziński - magister sztuki, absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej w Wrocławiu. Aktor teatralny i filmowy związany wieloletnią współpracą z teatrami Rzeszowa i Tarnowa. Od sezonu 2009/2010 współpracuje ze Sceną "Rode" Kraków-Tarnów-Rzeszów.

Cyprian Kamil Norwid - Mariusz Marczyk- aktor, dyplom aktorski ZASP, założyciel i dyrektor artystyczny Sceny "Rode" Kraków - Tarnów - Rzeszów w 2003 r. Autor powieści, dramatów i książek poetyckich, m. in.: "Dziadek - carski oficer", "Fetysze Izydora Bluma", "Przypadki męskiej nieśmiałości", "Tysiąc franków Norwida", "Na dnie duszy prawda" , "Separacja". Mistrz żywego słowa, zdobywca wielu nagród, m. in.: nagrody Grand Prix im. Mieczysława Kolarczyka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa w Poznaniu, a także nagrody za najlepszą interpretację tekstu biblijnego oraz nagrody publiczności w Poznaniu 2006.

Spektakl Tysiąc franków Norwida, który odbędzie się 19 lutego 2018 r. o godzinie 19:00 w Kinie Ostrovia. Bilety: 30 złotych przedsprzedaż, 40 złotych w dniu spektaklu.

źródło zdj. MDK

Zobacz również

Pokaz ratownictwa lodowego zgromadził tłumy (zdjęcia)

26 stycznia 2018, KP PSP Ostrów Maz., red. MK

Ratownicy oraz funkcjonariusze policji przedstawili symulacje zdarzenia, podczas którego pod człowiekiem załamuje się lód.

Nietrzeźwy 25-latek leżał na ulicy

22 stycznia 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Pogotowie zabrało mężczyznę do szpitala.

Czytelnicy pytają: czemu chodniki są tak słabo odśnieżone?

22 stycznia 2018, MK

Jedna z naszych czytelniczek jest zdziwiona, że zima zaskoczyła służby porządkowe.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Instalacje Sanitarne Centralne ogrzewanie i Usługi wodno-kanalizacyjne Henryk Pasztaleniec

ul. Warchalskiego 2b/24
07-300 Ostrów Mazowiecka

USŁUGI HYDRAULICZNE - PEŁEN ZAKRES!

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Salon Kosmetyczny Chance

ul. Widnichowska 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nasz salon to JAKOŚĆ, DOŚWIADCZENIE I PROFESJONALIZM!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]