Mazurki wielkanocne w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

Dodano: 9 marca 2018 14:08, Autor: ZS CKR w Starym Lubiejewie, red. MK

Od kilku lat w ZS CKR w Starym Lubiejewie organizowane są konkursy dla młodzieży gimnazjalnej.
6 marca odbył się międzypowiatowy konkurs "Mazurki Wielkanocne" pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Dla laureatów konkursu, opiekunów i wszystkich uczestników upominki i atrakcyjne nagrody ufundowali: dyrektor ZS CKR w Starym Lubiejewie Roman Malicki oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowany na konkursie przez Zastępcę Oddziału Terenowego w Warszawie Jerzego Wal i Andrzeja Kołodziejczyka, głównego specjalistę.
REKLAMA


W konkursie wzięło udział 12 szkół reprezentowanych przez dwuosobowe zespoły wraz z opiekunem.

Pierwszą częścią konkursu był test z wiedzy o potrawach wielkanocnych oraz tradycjach związanych z tymi świętami. Druga część to etap praktyczny, w czasie którego każdy zespól miał przygotować mazurka wielkanocnego. Jak podają organizatorzy konkursu - Jak zawsze uczestnicy wykazali się dużymi zdolnościami kulinarnymi. Komisja składająca się z opiekunów, dyrekcji, zaproszonych gości oraz organizatorów konkursu miała bardzo trudne zadanie przy ocenie tak wyśmienitych wypieków.

Ostatecznie po podsumowaniu dwóch etapów wyłoniono zwycięzców: I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie, uczennice: Paulina Matczak oraz Gabriela Bryska, opiekun: Bogumiła Wszołkowska. II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle, uczennice: Julia Krajewska oraz Gabriela Podraszka, opiekun: Barbara Bednarczyk. III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, uczennice: Julia Karwowska oraz Aleksandra Stańczyk, opiekun: Agnieszka Jakubiak. Wyróżnienie - Zespół Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie, uczennice: Małgorzata Rusak oraz Ewa Spinek, opiekun: Teresa Rybakiewicz.

W konkursie udział wzięli: Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ks. płk. Antoniego Warakomskiego z Jasienicy, Zespół Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Broku, Gimnazjum im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu, Publiczna Szkoła Podstawowa z oddziałami Gimnazjalnymi w Nagoszewie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jelonkach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle, Publiczna Szkoła Podstawowa im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie.


Zobacz również

45-latek z 1,7 promila za kierownicą Opla

9 marca 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Policjanci zatrzymali 45-latkowi prawo jazdy. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

33-latek w szpitalu po wypadku na trasie Ostrów-Łomża (zdjęcia)

8 marca 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem.

Festiwal Zdrowia i Urody już w sobotę

8 marca 2018, MOSiR Ostrów Maz., MK

Sprawdź, co będzie się działo podczas ósmej edycji festiwalu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

EK STUDIOFOTO

ul. Sezamkowa 14
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapisywanie historii ludzi, ich piękna i emocji jest naszą pasją.

Cezan-Meble

ul. Bolesława Prusa 8
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]