Nowości dydaktyczne w ZS CKR w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

Dodano: 12 marca 2018 12:50, Autor: ZS CKR w Starym Lubiejewie, red. MK

Zaawansowane wyposażenie techniczne daje nauczycielom możliwość przeprowadzania bardzo ciekawych i inspirujących zajęć.
Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie to placówka, która jest prowadzona i nadzorowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
REKLAMA


Prawdziwą chlubą szkoły są budynki, w których uczniowie odbywają zajęcia praktyczne z zakresu techniki mechanizacji rolnictwa, agrotroniki oraz techniki urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Bogate wyposażenie pracowni warsztatowych pozwala uczniom zdobywać i rozwijać swoją wiedzę na poziomie europejskim. Ponadto, baza dydaktyczna stale się powiększa, co ma bardzo pozytywny wpływ na stopień jakości kształcenia uczniów, jak również na wysokie wyniki egzaminów zawodowych.

W ostatnim czasie zakupiony został Agregat Talerzowy 2700. Agregat przeznaczony jest do uprawy gleby po orce. Można go również stosować na ścierniskach, jeżeli resztki pożniwne są rozdrabniane, a ściernisko krótkie. Głównym elementem roboczym agregatu jest zespół talerzy, które tną glebę, a następnie ją mieszają.

Park maszynowy szkoły został wzbogacony w nowe maszyny do zbioru płodów rolnych. Jest to zgrabiarka karuzelowa, prasa belująca stałokomorowa, jak również samozaładowcza owijarka do bel. Doświadczenie w pracy z tak zaawansowanym technicznie sprzętem z pewnością przełoży się na poprawę bezpieczeństwa w trakcie prac polowych oraz zainspiruje młodych rolników do dalszego unowocześnia i rozwoju ich własnych gospodarstw.

Nowa pracownia agrotroniki została wzbogacona o stanowisko do badania wtryskiwaczy, hamownię WOM oraz panele edukacyjne: sensoryka układów w pojazdach, panele edukacyjne z elektrotechniki, układ wspomagania elektronicznego i układ wspomagania hydraulicznego, hamulcowy układ pneumatyczny, układ Climatronic.

Tak zaawansowane wyposażenie techniczne daje nauczycielom możliwość przeprowadzania bardzo ciekawych i inspirujących zajęć. A absolwenci szkoły, opuszczają jej mury jako dobrze wykwalifikowani technicy.


Zobacz również

Mazurki wielkanocne w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

9 marca 2018, ZS CKR w Starym Lubiejewie, red. MK

Od kilku lat w ZS CKR w Starym Lubiejewie organizowane są konkursy dla młodzieży gimnazjalnej.

45-latek z 1,7 promila za kierownicą Opla

9 marca 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Policjanci zatrzymali 45-latkowi prawo jazdy. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

33-latek w szpitalu po wypadku na trasie Ostrów-Łomża (zdjęcia)

8 marca 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

APG Adam Kruk

ul. Mazowiecka 32A
07-310 Komorowo

Profesjonalna naprawa i konserwacja pojazdów mechanicznych!

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]