Rozlicz się online!

Dodano: 13 marca 2018 07:51, Autor: US Ostrów Maz., red. MK

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej zachęca wszystkich podatników do korzystania z rozliczenia online.
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej zachęca wszystkich podatników do korzystania z Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów https://www.portalpodatkowy.mf.gov.pl.
REKLAMA


e-Deklaracje to pełne rozliczenie przez Internet. Elektroniczny formularz poprowadzi cię krok po kroku.
PFR to wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. Usługa [PFR] PIT-37 i [PFR] PIT-38 za rok 2017 udostępniona zostanie od 15 marca 2018 r. To propozycja rozliczenia rocznego za rok 2017 PIT-37 i PIT-38, udostępniana przez administrację skarbową, przygotowana wyłącznie na podstawie informacji otrzymanych od płatników oraz od organów rentowych.

PFR PIT-37 sporządzany jest na podstawie informacji z PIT-11, PIT-8C i PIT-R, PIT-40A/11A za 2017 r., a PIT-38 na podstawie informacji PIT-8C. Usługa PFR jest realizowana z wykorzystaniem formularza online, który umożliwia podatnikowi edycję wszystkich dostępnych pól formularza PIT-37 a także PIT-38.

Jeśli podatnik skorzysta z usługi PFR to powinien sprawdzić poprawność danych wykazanych w udostępnionym zeznaniu oraz podpisać i wysłać deklarację. Może także uzupełnić zeznanie o ulgi - np. na dzieci, odliczenia, oraz kwotę 1% dla wskazaną przez siebie Organizację Pożytku Publicznego.

PIT-WZ to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Wniosek PIT-WZ należy złożyć w terminie od 01.01. do 16.04. Za jego pomocą prześlesz do urzędu skarbowego informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu oraz dane organizacji pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1% swojego podatku. Na jego podstawie i opierając się na informacjach od płatników PIT-11; PIT-R; PIT-8C; PIT-40A/11A urząd skarbowy sporządzi dla ciebie zeznanie podatkowe PIT-37 i udostępni je na Portalu Podatkowym. Ty tylko zaakceptujesz lub odrzucisz przygotowane przez urząd zeznanie.

PIT-OP to oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (OPP). Złożenie PIT-OP oznacza, że wyrażasz zgodę na przekazanie kwoty w wysokości 1% podatku należnego dla wskazanej organizacji pożytku publicznego (OPP).

Możesz je złożyć, jeśli jesteś emerytem lub rencistą i zostałeś rozliczony przez organ rentowy na formularzu PIT-40A oraz nie uzyskałeś innych dochodów, które powinieneś rozliczyć w zeznaniu podatkowym.


Źródło zdj. US Ostrów Maz.

Zobacz również

OMEGA zwycięską nazwą obiektu wielofunkcyjnego

12 marca 2018, MOSiR, red. MK

Konkurs na nazwę dla nowo wybudowanego obiektu wielofunkcyjnego przy ul. Trębickiego, został zakończony.

VIII Festiwal "Miasto dla Kobiet" (zdjęcia)

12 marca 2018, Redakcja

Po raz kolejny MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej zorganizował festiwal dedykowany kobietom.

Andrzej Rybiński zaśpiewał dla kobiet (zdjęcia)

10 marca 2018, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Maz./Agnieszka Nowacka, red. MK

Wszystkie panie uczestniczące w koncercie otrzymały symboliczny, czerwony goździk, który wręczali uczniowie Kopernika.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

AGROPOL HURTOWNIA OGRODNICZA

ul. Brokowska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Odbuduj swój ogród razem z nami !

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]