Porażka Sokoła w meczu z AZS UJK Kielce

Dodano: 14 marca 2018 07:22, Autor: Redakcja

Ostrowska drużyna koszykówki przegrała w ostatnim meczu rundy zasadniczej II ligi. Jednak najważniejsze mecze Sokół ma dopiero przed sobą.
W miniony weekend Sokół rozegrał ostatnie spotkanie w ramach rundy zasadniczej II ligi. Przed ostrowską publicznością, na hali MOSiR przy ulicy Trębickiego, ostrowska drużyna zmierzyła się z zespołem AZS UJK Kielce. Niestety, spotkanie zakończyło się przegraną Sokoła 76:95.

Pierwsza kwarta zakończyła się przewagą podopiecznych trenera Grzegorza Helcbergiela 17:16. Jednak w drugiej kwarcie rywale z Kielc byli skuteczniejsi i zdobyli 32 punkty, podczas gdy Sokół zdobył 17 punktów. Druga kwarta przeważyła szalę zwycięstwa na stronę gości i już do końca meczu Sokołowi nie udało się nadrobić straconych punktów. Kolejne odsłony meczu były dość wyrównane - w trzeciej kwarcie Sokół przegrał 17:22, zaś w czwartej zremisował 25:25.

Na stronie FB Sokoła po meczu pojawił się komentarz dotyczący spotkania: - Od III kwarty trener Sokoła bardziej rotował składem i oszczędzał zawodników, a w ostatniej kwarcie większość podstawowych zawodników już nie wyszła na parkiet. Wynik tego meczu nie miał dla nas znaczenia, jeśli chodzi o układ w tabeli, za to gościom wygrana gwarantowała udział w PLAY-OFF. Dla nas najważniejsze spotkania dopiero przed nami i nie mogliśmy sobie pozwolić na straty kadrowe w przypadku jakiejś kontuzji. 21 marca zagramy PLAY-OUT-y z Legią Warszawa. Zagramy do dwóch wygranych, a stawką będzie utrzymanie w II lidze. Liczymy na Wasze wsparcie. Zapraszamy na mecze.

Pierwszy mecz w ramach fazy PLAY-OUT Sokół zagra z Legią przed ostrowską publicznością w środę 21 marca o godz. 19.00. Z kolei mecz rewanżowy rozegrany zostanie 24 marca w Warszawie. Jeśli w dwóch meczach obie drużyny odniosą po jednym zwycięstwie, rozegrane zostanie trzecie - ostateczne - spotkanie.

Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UJK Kielce 76:95
(17:16, 17:32, 17:22, 25:25)

Sokół: Przygucki 17 pkt, Słoniewski 15 pkt, Jurkiewicz 14 pkt, Barszcz 10 pkt, Skarpetowski 7 pkt, Grudziński 7 pkt, Stopek 6 pkt, Jaworski, Zadroga, Moch.

XV kolejka ligi bowlingowej (zdjęcia)

13 marca 2018, MOSiR, red. MKkolejka ligi bowlingowej

Harmonogram rozgrywek i układ w tabeli sprawił, że tego dnia do rywalizacji między sobą stanęła czołowa czwórka.