Za tydzień Qfle - DT Wąsewo powalczą o mistrzostwo

Dodano: 10 kwietnia 2018 12:49, Autor: MOSiR, red. MK

Dla Qfli byłby to pierwszy tytuł, dla DT Wąsewa 6 z kolei.
W najciekawszym i mogącym wprowadzić najwięcej zmian na podium rozgrywek Bank Spółdzielczy Ligi Siatkarzy Amatorów QFLE pokonały w tie-breaku FORTE, w setach (15:25, 25:20, 15:8).

Po słabiutkim pierwszym secie w wykonaniu Qfli wydawało się, że to ekipa Forte awansuje na prawie pewne drugie miejsce. W kolejnym secie Qfle już się pozbierały i ta partia należała do tych bardziej wyrównanych. W tie-breaku przy prowadzeniu Forte 7:5 wydawało się, że trzeci, decydujący set również będzie co najmniej wyrównany, jednakże seria kilku błędów w odbiorze zagrywki oraz udanych bloków Qfli spowodowała, że wkrótce wynik odwrócił się na 12:7 dla Qfli. A takiej przewagi Qfelki już z łapek nie wypuściły.
W ten sposób, 15kwietnia, o godzinie 10.00 rozpocznie się decydujący mecz o tytuł Mistrzów BSLSA 2017/2018.

Qfle i Dream Team Wąsewo mając po 15 kolejkach taką samą liczbę punktów, w swoim trzecim spotkaniu w tych rozgrywkach zadecydują na parkiecie, kto zatryumfuje w całych rozgrywkach. Dla Qfli byłby to pierwszy tytuł, dla DT Wąsewa szósty z kolei. Taka sytuacja gwarantuje wręcz stuprocentowo wielkie emocje, a zatem wszystkich fanów siatkówki MOSiR zaprasza do kibicowania: na żywo w hali przy ul. Warchalskiego lub w domu przed komputerem nahttp://www.tvcom.pl.