Sokół po wakacjach nie zagra w drugiej lidze? (zdjęcia, wideo)

Dodano: 11 kwietnia 2018 07:13, Autor: Redakcja

Podopieczni trenera Helcbergiela mają już za sobą fazę play-out.
W ramach fazy play-out koszykarze Sokoła rozegrali trzy spotkania. Ich przeciwnikiem była drużyna Legia II Warszawa. Zespoły walczyły o utrzymanie w rozgrywkach II ligi.

W pierwszym meczu fazy o utrzymanie, który został rozegrany przed ostrowską widownią 21 marca, podopiecznym trenera Helcbergiela nie poszedł zbyt dobrze i zakończył się wynikiem 87:74 dla Legii. Przed ostatnią kwartą nic nie zapowiadało przegranej ostrowskiej drużyny. Pierwszą część meczu wygrali 27:21, drugą - 28:24, a w trzeciej przegrali 12:14. Jednak w ostatniej kwarcie Legia grała skuteczniej i ostatecznie wygrała 87:74.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Legia II Warszawa 74:87
(27:21, 28:24, 12:14, 7:28)
Sokół: Słoniewski 20 pkt, Przygucki 11 pkt, Jurkiewicz 10 pkt, Moch 10 pkt, Barszcz 7 pkt, Ryfa 6 pkt, Jaworski 5 pkt, Zadroga 5 pkt, Stopel.

Drugi mecz dla Sokoła zakończył się zwycięstwem. Sytuacja po dwóch kwartach wyglądała jednak całkiem inaczej - wówczas Sokół przegrywał 30:39. Jednak w drugiej połowie meczu koszykarze z Ostrowi zagrali lepiej od gospodarzy. Trzecią kwartę wygrali 22:14, a czwartą 23:14 i ostatecznie wygrali 75:67.

Legia II Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 67:75
(23:18, 16:12, 14:22, 14:23)
Sokół: Barszcz 22 pkt, Słoniewski 16 pkt, Jurkiewicz 12 pkt, Jaworski 11 pkt, Moch 8 pkt, Grudziński 3 pkt, Ryfa 3 pkt, Przygucki, Skarpetowski, Zadroga.

Z powodu remisu obu drużyn po dwóch meczach w fazie play-out 28 marca w Ostrowi Sokół i Legia spotkali się na ostatecznym, finałowym meczu rozgrywek. Od początku meczu spotkanie nie szło po myśli podopiecznych trenera Helcbergiela. Do przerwy przegrywali 39:51. I chociaż po przerwie zaczęli grać na wyrównanym poziomie z gośćmi spotkania, nie udało im się nadrobić straconych punktów. Mecz zakończył się wynikiem 78:67 dla Legii.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Legia II Warszawa 67:78
(21:28, 18:23, 15:13, 13:14)
Sokół: Jurkiewicz 16 pkt, Słoniewski 14 pkt, Jaworski 13 pkt, Grudziński 8 pkt, Barszcz 7 pkt, Moch 7 pkt, Przygucki 2 pkt, Ryfa, Skarpetowski, Zadroga.

Z fazy play-out zwycięsko wyszła Legia, która wygrała 2 z 3 spotkań, i to Legia ma zapewnione utrzymanie w rozgrywkach II ligi. Ostrowska drużyna musi teraz czekać na ewentualną decyzję Polskiego Związku Koszykówki, który może pozwolić jej na pozostanie w lidze.