Ruszyły eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (zdjęcia)

Dodano: 16 kwietnia 2018 08:34, Autor: KPP Ostrów Maz., red. MK

Turniej organizowany jest pod patronatem Starosty Ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego.
Policjanci z KPP w Ostrowi Mazowieckiej wspólnie ze Starostwem Powiatowym oraz Powiatową Państwową Strażą Pożarną w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczęli eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
REKLAMA


Współorganizatorami są: Biuro Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej oraz Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Eliminacje przeznaczone są dla młodzieży ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i składają się z trzech etapów: testu pisemnego z przepisów ruchu drogowego, toru sprawnościowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Obecnie trwają eliminacje gminne. Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zarówno dla szkół podstawowych, jak i gimnazjów odbędą się 26 kwietnia 2018 roku o godz. 9:00 w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Nagoszewie.

st.sierż. Marzena Laczkowska


Zobacz również

Rajd Rowerowy dookoła Powiatu Ostrowskiego

16 kwietnia 2018, MK

Starosta Ostrowski zaprasza na rajd dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości oraz jubileuszu 20-lecia powiatu ostrowskiego.

Ostrowscy policjanci uczcili Dzień Pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej (zdjęcia)

15 kwietnia 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Obchody odbyły się przy Pomniku Pomordowanych Policjantów II RP.

Akcja "Mój Rower-Moje Życie" w powiecie ostrowskim (zdjęcia)

14 kwietnia 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Od początku kwietnia ostrowscy policjanci prowadzą akcję "Mój Rower-Moje Życie".

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TAXI OSOBOWE PAWEŁ LASOŃ

07-300 Ostrów Mazowiecka

Szeroki zakres usług przewozowych! Samochód 8+1 !

D.P.Color - Vip Koszulka

ul. Warszawska 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Salon Fryzjersko - Kosmetyczny BARBARA

ul. Lubiejewska 21F/11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Odmień się wiosną! Salon BARBARA zaprasza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]