Dookoła powiatu na dwóch kółkach (zdjęcia)

Dodano: 14 maja 2018 07:32, Autor: Starostwo Powiatowe/Monika Szwarc, red. MK

Jubileuszowy Rajd Rowerowy dookoła Powiatu Ostrowskiego dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 20-lecia Powiatu Ostrowskiego odbył się w minioną sobotę.
Rajdy rowerowe z roku na rok sukcesywnie wzrastającej liczbie uczestników na stałe wpisały się do kalendarza powiatowych imprez sportowych organizowanych przez Starostę Ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego, dlatego też w dniu 12 maja br. odbył się wyjątkowy, jubileuszowy Rajd Rowerowy dookoła Powiatu Ostrowskiego zorganizowany jako jeden z cyklu imprez towarzyszący uczczeniu dwóch rocznic: 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski oraz 20-lecia Powiatu Ostrowskiego.
REKLAMA


Sobotnia impreza sportowa była okazją nie tylko do wypoczynku, zwiedzania, aktywnego spędzenia czasu, ale też do obejrzenia inwestycji powiatowych zrealizowanych w ciągu minionego dwudziestolecia ze szczególnym uwzględnieniem także miejsc pamięci związanych z historią Polski.

Wśród ochotników rowerowych wrażeń wystartowali samorządowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy i osoby prywatne. Po krótkim instruktażu udzielonym przez Organizatora Starostę Ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego rowerzyści wyruszyli na prawie 180 kilometrową trasę, która prowadziła przez takie miejscowości jak: Ostrów Mazowiecka - Komorowo - Wąsewo - Jelonki - Stary Lubotyń - Jasienica - Andrzejewo - Szulborze Wielkie - Czyżew - Boguty-Pianki - Nur - Zuzela - Małkinia - Brok - Ostrów Mazowiecka.

Trasę rozpoczęto sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, udając się do Komorowa, gdzie przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty i oddano honory temu wybitnemu Mężowi Stanu. Symboliczny znicz został także zapalony przed pomnikiem marszałka w Broku.

Na trasie rajdu zaplanowane były postoje na wypoczynek. Pierwszy miał miejsce w Wąsewie. Następne w Jasienicy, Drewnowie-Ziemakach, Małkini.

Ostatnim punktem rajdu i jednocześnie metą była Ostrów Mazowiecka, gdzie Zbigniew Kamiński zaprosił wszystkich uczestników rajdu na ciepły poczęstunek przygotowany w Starostwie Powiatowym.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim pasjonatom dwóch kółek za aktywne uczestnictwo, energię, wytrwałość i mile spędzony czas, a gospodarzom wszystkich miejsc, w których był zaplanowany postój za gościnę i możliwość skorzystania z obiektów w celu regeneracji sił.


Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Chochla u Ogroda

ul. Armii Krajowej 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Domowe i smaczne obiady!

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Lewiatan

ul. Mieczkowskiego 23
07-300 Ostrów Mazowiecka

Twój dobry sąsiad!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]