Dookoła powiatu na dwóch kółkach (zdjęcia)

Dodano: 14 maja 2018 07:32, Autor: Starostwo Powiatowe/Monika Szwarc, red. MK

Jubileuszowy Rajd Rowerowy dookoła Powiatu Ostrowskiego dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 20-lecia Powiatu Ostrowskiego odbył się w minioną sobotę.
Rajdy rowerowe z roku na rok sukcesywnie wzrastającej liczbie uczestników na stałe wpisały się do kalendarza powiatowych imprez sportowych organizowanych przez Starostę Ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego, dlatego też w dniu 12 maja br. odbył się wyjątkowy, jubileuszowy Rajd Rowerowy dookoła Powiatu Ostrowskiego zorganizowany jako jeden z cyklu imprez towarzyszący uczczeniu dwóch rocznic: 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski oraz 20-lecia Powiatu Ostrowskiego.
REKLAMA


Sobotnia impreza sportowa była okazją nie tylko do wypoczynku, zwiedzania, aktywnego spędzenia czasu, ale też do obejrzenia inwestycji powiatowych zrealizowanych w ciągu minionego dwudziestolecia ze szczególnym uwzględnieniem także miejsc pamięci związanych z historią Polski.

Wśród ochotników rowerowych wrażeń wystartowali samorządowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy i osoby prywatne. Po krótkim instruktażu udzielonym przez Organizatora Starostę Ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego rowerzyści wyruszyli na prawie 180 kilometrową trasę, która prowadziła przez takie miejscowości jak: Ostrów Mazowiecka - Komorowo - Wąsewo - Jelonki - Stary Lubotyń - Jasienica - Andrzejewo - Szulborze Wielkie - Czyżew - Boguty-Pianki - Nur - Zuzela - Małkinia - Brok - Ostrów Mazowiecka.

Trasę rozpoczęto sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, udając się do Komorowa, gdzie przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty i oddano honory temu wybitnemu Mężowi Stanu. Symboliczny znicz został także zapalony przed pomnikiem marszałka w Broku.

Na trasie rajdu zaplanowane były postoje na wypoczynek. Pierwszy miał miejsce w Wąsewie. Następne w Jasienicy, Drewnowie-Ziemakach, Małkini.

Ostatnim punktem rajdu i jednocześnie metą była Ostrów Mazowiecka, gdzie Zbigniew Kamiński zaprosił wszystkich uczestników rajdu na ciepły poczęstunek przygotowany w Starostwie Powiatowym.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim pasjonatom dwóch kółek za aktywne uczestnictwo, energię, wytrwałość i mile spędzony czas, a gospodarzom wszystkich miejsc, w których był zaplanowany postój za gościnę i możliwość skorzystania z obiektów w celu regeneracji sił.


Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kebab "Alii" COUNTRY

ul. Armii Krajowej 2B
07-300 Ostrów Mazowiecka

POWYŻEJ 30 ZŁ DOWÓZ (OSTRÓW MAZ.) + NAPÓJ GRATIS!

GABINET PSYCHOLOGICZNY MGR AGATA KOSEWSKA

ul. Partyzantów 5/11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Hipoterapia i psychoterapia, psychoterapia indywidualna oraz małżeńska, konsultacje, diagnoza, poradnictwo.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]