Panel dyskusyjny w ramach OFR (zdjęcia)

Dodano: 16 maja 2018 10:16, Autor: UM Ostrów Maz., red. MK

W ramach Ostrowskiego Forum Rozwoju odbył się panel dyskusyjny poświęcony pracowniczym planom kapitałowym i sukcesji.
Wzięli w nim udział przedstawiciele firm i instytucji z Ostrowi Mazowieckiej. Organizatorem było Miasto Ostrów Mazowiecka, zaś partnerem merytorycznym spotkania VICTORIA Kancelaria Consultingowa Ewy Pędzich-Ościłowskiej.
REKLAMA


Burmistrz Jerzy Bauer witając uczestników panelu w kilku zdaniach powiedział o idei i potrzebie takich spotkań, rozmowach o wspólnym tworzeniu rynku i budowaniu kapitału. Zaznaczył, że potencjałem rozwojowym jest współpraca sektora biznesowego z samorządowym. Choć partnerstwa publiczno-prywatne są jeszcze wciąż mało popularne, to jednak warto próbować je budować dla rozwoju lokalnych środowisk. Przykładem partnerstwa w Ostrowi Mazowieckiej jest chociażby Ostrowskie Forum Rozwoju, za którego organizację odpowiada samorząd miasta i dwa podmioty z sektora biznesu.

W pierwszej części panelu o Pracowniczych Planach Kapitałowych mówił Hubert Szczepanik - dyrektor w firmie Aviva. Omówił zmiany, które będą miały miejsce w III filarze systemu emerytalnego. Powstaną w nim obowiązkowe Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Oznacza to, że - zgodnie z obowiązującymi planami - od 2019 roku na swoją przyszłą emeryturę odkładać będzie mógł każdy pracownik wraz z ze swoim pracodawcą. Hubert Szczepanik wyjaśnił słuchaczom jak wygląda PPK z punktu widzenia pracodawcy i pracownika. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi, że wypłata środków zgromadzonych w ramach PPK nastąpi w ratach. Dzięki temu emeryci nie wydadzą wszystkich zasobów od razu, będzie to rzeczywiście dla nich zabezpieczenie na przyszłość. Owe środki nie przepadają, mogą być dziedziczone. Tworząc PPK polski rząd inspirował się brytyjskimi planami emerytalnymi z automatycznym udziałem pracowników.

W drugiej części spotkania mec. Tomasz Koproń - specjalista do spraw sukcesji, wyjaśnił uczestnikom panelu jakie zagrożenia i konsekwencje prawne, podatkowe oraz finansowe występują w prowadzonej działalności. Mówił o sukcesji, czyli świadomym, niezakłóconym przekazywaniu majątku. Zachęcał przedsiębiorców do wypracowania zabezpieczenia swojego majątku, by w razie ich śmierci nie przepadł. Na przykładach wziętych z życia mec. Koproń pokazał uczestnikom, co może się stać z ich majątkiem w przypadku nieplanowania sukcesji lub źle sporządzonego testamentu. Watro zawczasu podjąć odpowiednie działania i zaplanować sukcesję rodzinną i firmową. Po prelekcji wywiązała się dyskusja.

Panel odbył się 8 maja w ratuszu miejskim.


Zobacz również

LOTTO 3x3 QUEST 2018 wystartuje w Ostrowi (wideo)

16 maja 2018, PZK, red. MK

Będzie to pierwszy turniej w historii, rozegrany także w godzinach wieczornych przy sztucznym oświetleniu.

Przed nami Zlot Samochodów Klasycznych i Zabytkowych

15 maja 2018, MK

Już po raz szósty Rubinek organizuje Zlot Samochodów Klasycznych i Zabytkowych.

Kolejna uprawa konopi zlikwidowana (zdjęcie)

15 maja 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Ostrowscy kryminalni, wspierani przez funkcjonariuszy z wydziału dw. z przestępczością narkotykową z Radomia wykryli plantację konopi indyjskich.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

ŻALMAL

ul. Duboisa 82
07-300 Ostrów Mazowiecka

Żaluzje, rolety, moskitiery, markizy, karnisze, plisy!

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Kilińskiego 2/41
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]