Jedynka laureatem III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Edukujemy - Pomagamy" (zdjęcia)

Dodano: 11 czerwca 2018 07:59, Autor: SP Nr 1/Agnieszka Tułowiecka, red. MK

Szkoła zebrała rekordową ilość baterii - 1 tonę i 113 kilogramów.
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej to szkoła, dla której bliskie są zagadnienia dotyczące ekologii i ochrony środowiska. Kadra pedagogiczna edukuje dzieci w zgodzie z zasadami dbałości i poszanowania przyrody, uczy prawidłowych postaw wobec środowiska, promuje zachowania proekologiczne.
REKLAMA


Co roku Jedynka obchodzi Dzień Ziemi i uczestniczy w konkursach o tematyce ekologicznej. Uczniowie rozumieją, co to jest recykling i utylizacja odpadów niebezpiecznych. Jako jedyna szkoła w mieście od lat bierze udział w wojewódzkim konkursie zbiórki makulatury i otrzymuje wyróżnienia. Wieloletnią tradycją szkoły jest też zbiórka zużytych baterii z Organizacją Odzysku REBA.

W tym roku Jedynka otrzymała szczególne wyróżnienie, które jest nagrodą za wytrwałość w działaniu na rzecz ochrony środowiska. Szkoła została laureatem III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Edukujemy - Pomagamy"! W konkursie wzięło udział aż 720 placówek oświatowych z całego kraju. W kategorii konkursowej, w której brała ostrowska szkoła, wystąpiły 384 placówki, gdzie wyróżniono tylko 5 placówek. Jedynka zdobyła IV miejsce i tytułu Mistrza w konkursie, przy tak ogromnej konkurencji! Szkoła zebrała rekordową ilość baterii - 1 tonę i 113 kilogramów! Był to wspólny wysiłek nauczycieli zaangażowanych w akcję, opiekunów akcji p. Hanny Gruszczyńskiej i p. Agnieszki Tułowieckiej, uczniów klas 1-3 i 4-6 przy wsparciu dyrekcji szkoły oraz ogromnym zaangażowaniu rodziców, znajomych i bliskich. Bo baterie rzeczywiście zbieraliśmy wszyscy i wszędzie, za co szkoła ogromnie wszystkim dziękuje!

Gala Finałowa konkursu odbyła się 6 czerwca 2018 r. w Wilanowskim Centrum Kultury w Warszawie, gdzie goszczono przedstawicieli wyróżnionych placówek z całego kraju. Ostrowską szkołę reprezentowały uczennice klas IV, które miały najwyższe wyniki w szkolnej zbiórce baterii - Karolina Dawid, Dominika Deptuła i Ada Borowa wraz z nauczycielką przyrody, wieloletnią organizatorką i koordynatorką konkursu Agnieszką Tułowiecką oraz wicedyrektorem szkoły Joanną Krzyżak. Po rozdaniu nagród i wspólnym obiedzie zaproszono laureatów konkursu na warsztaty w plenerze i spacer po parku pałacowym w Wilanowie. - W przemiłej atmosferze upłynął nam ten czas. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy w pozytywny sposób promować nasze działania na rzecz ochrony środowiska, naszą szkołę i nasze miasto poza jego granicami! - mówią reprezentanci szkoły.
Zobacz również

Dni Ostrowi 2018: Jorrgus na ostrowskiej scenie (zdjęcia)

11 czerwca 2018, Redakcja

Jedną z gwiazd Dni Ostrowi 2018 był Jorrgus.

Wystawa "Legendy PRL-u" po raz ósmy (zdjęcia, wideo)

10 czerwca 2018, MK

Rubinek kolejny raz zaprosił miłośników motocykli na wystawę.

Dni Ostrowi 2018: Video zagrało dla ostrowian (zdjęcia, wideo)

10 czerwca 2018, Redakcja

Drugiego dnia tegorocznych Dni Ostrowi na scenie nad Stawem Miejskim wystąpiła wybrana w głosowaniu przez mieszkańców gwiazda imprezy - zespół Video.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

AllBike Salon Rowerowo Motoryzacyjny

ul. 3 Maja 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Instalacje Sanitarne Centralne ogrzewanie i Usługi wodno-kanalizacyjne Henryk Pasztaleniec

ul. Warchalskiego 2b/24
07-300 Ostrów Mazowiecka

USŁUGI HYDRAULICZNE - PEŁEN ZAKRES!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]