Jedynka laureatem III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Edukujemy - Pomagamy" (zdjęcia)

Dodano: 11 czerwca 2018 07:59, Autor: SP Nr 1/Agnieszka Tułowiecka, red. MK

Szkoła zebrała rekordową ilość baterii - 1 tonę i 113 kilogramów.
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej to szkoła, dla której bliskie są zagadnienia dotyczące ekologii i ochrony środowiska. Kadra pedagogiczna edukuje dzieci w zgodzie z zasadami dbałości i poszanowania przyrody, uczy prawidłowych postaw wobec środowiska, promuje zachowania proekologiczne.
REKLAMA


Co roku Jedynka obchodzi Dzień Ziemi i uczestniczy w konkursach o tematyce ekologicznej. Uczniowie rozumieją, co to jest recykling i utylizacja odpadów niebezpiecznych. Jako jedyna szkoła w mieście od lat bierze udział w wojewódzkim konkursie zbiórki makulatury i otrzymuje wyróżnienia. Wieloletnią tradycją szkoły jest też zbiórka zużytych baterii z Organizacją Odzysku REBA.

W tym roku Jedynka otrzymała szczególne wyróżnienie, które jest nagrodą za wytrwałość w działaniu na rzecz ochrony środowiska. Szkoła została laureatem III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Edukujemy - Pomagamy"! W konkursie wzięło udział aż 720 placówek oświatowych z całego kraju. W kategorii konkursowej, w której brała ostrowska szkoła, wystąpiły 384 placówki, gdzie wyróżniono tylko 5 placówek. Jedynka zdobyła IV miejsce i tytułu Mistrza w konkursie, przy tak ogromnej konkurencji! Szkoła zebrała rekordową ilość baterii - 1 tonę i 113 kilogramów! Był to wspólny wysiłek nauczycieli zaangażowanych w akcję, opiekunów akcji p. Hanny Gruszczyńskiej i p. Agnieszki Tułowieckiej, uczniów klas 1-3 i 4-6 przy wsparciu dyrekcji szkoły oraz ogromnym zaangażowaniu rodziców, znajomych i bliskich. Bo baterie rzeczywiście zbieraliśmy wszyscy i wszędzie, za co szkoła ogromnie wszystkim dziękuje!

Gala Finałowa konkursu odbyła się 6 czerwca 2018 r. w Wilanowskim Centrum Kultury w Warszawie, gdzie goszczono przedstawicieli wyróżnionych placówek z całego kraju. Ostrowską szkołę reprezentowały uczennice klas IV, które miały najwyższe wyniki w szkolnej zbiórce baterii - Karolina Dawid, Dominika Deptuła i Ada Borowa wraz z nauczycielką przyrody, wieloletnią organizatorką i koordynatorką konkursu Agnieszką Tułowiecką oraz wicedyrektorem szkoły Joanną Krzyżak. Po rozdaniu nagród i wspólnym obiedzie zaproszono laureatów konkursu na warsztaty w plenerze i spacer po parku pałacowym w Wilanowie. - W przemiłej atmosferze upłynął nam ten czas. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy w pozytywny sposób promować nasze działania na rzecz ochrony środowiska, naszą szkołę i nasze miasto poza jego granicami! - mówią reprezentanci szkoły.
Zobacz również

Dni Ostrowi 2018: Jorrgus na ostrowskiej scenie (zdjęcia)

11 czerwca 2018, Redakcja

Jedną z gwiazd Dni Ostrowi 2018 był Jorrgus.

Wystawa "Legendy PRL-u" po raz ósmy (zdjęcia, wideo)

10 czerwca 2018, MK

Rubinek kolejny raz zaprosił miłośników motocykli na wystawę.

Dni Ostrowi 2018: Video zagrało dla ostrowian (zdjęcia, wideo)

10 czerwca 2018, Redakcja

Drugiego dnia tegorocznych Dni Ostrowi na scenie nad Stawem Miejskim wystąpiła wybrana w głosowaniu przez mieszkańców gwiazda imprezy - zespół Video.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Przedszkole i Żłobek Planeta Fantazji

ul. Lipowa 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Planeta Fantazji - twórcza zabawa oraz kreatywne myślenie

Kebab na ulicy Warszawskiej

ul. Gęsia 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Każdego dnia NOWA PROMOCJA!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]