Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę stacji wyczekiwania pogotowia ratunkowego (zdjęcia)

Dodano: 12 czerwca 2018 08:52, Autor: Starostwo Powiatowe/Radosław Nowak, red. MK

Budowa stacji jest możliwa dzięki wsparciu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.
W dniu 6 czerwca 2018 r. dokonano uroczystej ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej stacji wyczekiwania pogotowia ratunkowego w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Dubois. Poświęcenia dokonał proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej ks. Kanonik Marek Gruda.
REKLAMA


Budowa stacji jest możliwa dzięki wsparciu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w kwocie 1,7 mln zł. Całe zadanie to koszt 1,8 mln zł.

Nowa siedziba stacji pogotowia ratunkowego w Ostrowi Mazowieckiej będzie się mieścić w dwupiętrowym budynku o powierzchni 365,4 m?. Na parterze zlokalizowane będą dwa miejsca garażowe dla ambulansów, pomieszczenia dla zespołów wyjazdowych "P" i "S", lekarza oraz pomieszczenia pomocnicze i techniczne. Na piętrze projekt przewiduje pokoje dla administracji, magazyny pomocnicze, a także pomieszczenie socjalne i techniczne. Inwestycja obejmie również dostawę i montaż pierwszego wyposażenia oraz wyposażenia specjalistycznego stacji.

Budowa została zaprojektowana przez Studio Projektowe architekta Adama Radomskiego z Ostrowi Mazowieckiej, a wykonawcą tego obiektu jest firma P.P.H.U. "IRMA" z Sabni Ireneusza Załęskiego.

Pamiątką tej uroczystości jest Akt Erekcyjny, który został odczytany w obecności zgromadzonych osób, a podpisania aktu dokonali: Elżbieta Lanc - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Ireneusz Załęski - Wykonawca inwestycji P.P.H.U. "IRMA", Zbigniew Kamiński - Starosta Ostrowski, Mirosław Augustyniak - Przewodniczący Rady Społecznej SPZOZ "MEDITRANS OSTROŁĘKA" oraz Mirosław Dąbkowski - Dyrektor SPZOZ "MEDITRANS OSTROŁĘKA". Wraz z dokumentem do metalowej tuby włożono aktualny numer prasy lokalnej i ogólnopolskiej oraz monety o nominałach od 1 grosza do 1 złotego, po czym wmurowano go w fundamenty na wieczną pamięć.
Zobacz również

Delegacja powiatu na Dniach Kultury Polskiej na Laudzie i Żmudzi (zdjęcia)

12 czerwca 2018, Urszula Wołosiewicz, red. MK

W uroczystościach wzięło udział blisko 140 osób z powiatu ostrowskiego.

Dni Ostrowi 2018: Jorrgus na ostrowskiej scenie (zdjęcia)

11 czerwca 2018, Redakcja

Jedną z gwiazd Dni Ostrowi 2018 był Jorrgus.

Dni Ostrowi 2018: Wysokie Stężenie Bluesa i Chrząszcze wystąpili dla ostrowian (zdjęcia, wideo)

10 czerwca 2018, Redakcja

W sobotni wieczór nad Stawem Miejskim można było posłuchać rockowych brzmień.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

D.P.Color - Vip Koszulka

ul. Warszawska 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kebab na ulicy Warszawskiej

ul. Gęsia 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Każdego dnia NOWA PROMOCJA!

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]