Czy mała Jedynka zostanie zamknięta? (zdjęcia)

Dodano: 14 września 2018 08:36, Autor: MK

Znajdujący się w tragicznym stanie budynek, w którym uczą się dzieci, był jednym z tematów środowej sesji Rady Miasta.
Od dawna wiadomo, że budynek małej Jedynki znajduje się w bardzo złym stanie technicznym i sanitarnym. Od kilku miesięcy radni miejscy i włodarze nie mogą dojść do porozumienia w sprawie lokalizacji nowego obiektu. Jedną z proponowanych miejsc był teren przy boisku-lodowisku. Niestety nie jest on najlepszy z uwagi na zbyt duże nawodnienie gleby.
REKLAMA


Jak mówił zastępca burmistrza Zbigniew Chrupek, budynek szkoły nie jest jeszcze w tak tragicznym stanie, żeby zagrażał bezpieczeństwu dzieci, ale na pewno jej stan się nie polepszy i należy rozważyć budowę nowego obiektu w miejscu, gdzie znajduje się obecny budynek.

Radni boją się, że w końcu dojdzie do tragedii

Radna Jolanta Kwiatkowska, która złożyła wniosek o udzielenie informacji na temat działań miasta w zakresie małej Jedynki, obawia się, że zimą, kiedy na budynek napada znaczna ilość śniegu, może dojść do tragedii. Radna próbowała dowiedzieć się, kiedy budynek został oddany do użytku oraz kiedy ostatni raz przeprowadzono kontrolę przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Niestety nie udało się uzyskać informacji o tym, kiedy budynek został oddany do użytku, natomiast ostatnia kontrola stanu budynku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego miała miejsce w 2015 roku. - Teraz, podejrzewam, że w wyniku mojego pisma, 17 września 2018 roku będzie kontrola stanu budynku - poinformowała na sesji radna Kwiatkowska.

Z informacji, które radna otrzymała od burmistrza miasta, ostatnia kontrola stanu technicznego budynku miała miejsce w kwietniu 2018 roku. Wynikało z niej, że należy rozważyć wyłączenie budynku z użytku.

Kolejnym problemem jest bardzo zły stan komunikacyjny obszaru przy Szkole Podstawowej nr 1. W godzinach porannych ulica Partyzantów jest kompletnie nieprzejezdna, a na ulicy 3 Maja, na którą wyjeżdżają rodzice odwożący dzieci, tworzą się korki i utrudnienia w ruchu.


Czy budowa szkoły jest konieczna?

Rada Miasta i władze miejskie nie mają wątpliwości, że w mieście konieczne jest wybudowanie przedszkola i żłobka. Jeśli chodzi szkołę, to rozważane jest przeprowadzenie badań demograficznych, które miałyby ustalić, czy budowa szkoły jest potrzebna, czy może możliwe jest przeniesienie dzieci do innych placówek oświatowych w mieście, w których jest miejsce dla dzieci bądź możliwość rozbudowy. - Zróbcie prawdziwe badania demograficzne [...], ale nie w ten sposób, że policzono dzieci w poszczególnych szkołach według wieku, tylko jaka perspektywa [...], żeby te dzieci miały jak najbliżej - proponował radny Władysław Krzyżanowski.

Podczas sesji radni przyjęli wszystkie uchwały jednogłośnie. Dotyczyły one m.in.: utworzenia odrębnego obwodu głosowania w szpitalu, określenia szczegółowych warunków, zasad oraz trybu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży czy nadania nazwy ulicy na terenie miasta Ostrów Mazowiecka.

LV sesja Rady Miasta odbyła się 12 września.


Zobacz również

Zwiedzaj Jatki z burmistrzem

13 września 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Burmistrz zaprasza mieszkańców do wspólnego zwiedzania obiektu Jatki

Spotkanie dla mieszkańców ul. T. Kościuszki

12 września 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Burmistrz zaprasza mieszkańców ulicy oraz inne osoby zainteresowane na spotkanie informacyjne dotyczące drogi.

Zderzenie 2 osobówek w Bogutach-Piankach (zdjęcia)

11 września 2018, OSP Boguty-Pianki, red. MK

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek.

Komentarze

Dodano: 14 września 2018 10:53, (ja2012)

Wypadające okno na korytarz w czasie przerwy nie jest wystarczającym zagrożeniem dla dzieci?! Przeciekający dach? Tak na marginesie to niedopuszczalne (zgodnie z przepisami) jest tworzenie przedszkola w drewnianym budynku! Strop budynku jest drewniany i tylko czekać aż dojdzie do tragedii. Bardzo proszę o przedstawienie opinii Nadzoru Budowlanego na temat tego budynku do opinii publicznej.

 

Dodano: 14 września 2018 13:13, (elzbieta51)

A MOŻE lepiej pobudować szkołę dla klas 1- 8 w innym miejscu a nie wydziwiać małe jedynki.

 

Dodano: 14 września 2018 23:49, (michalborowy)

Do telewizji z tym to szybko zaczną coś z tym robić.Tylko nie Pisowskiej.

 

Dodano: 15 września 2018 01:00, (przemal914)

To na moją córkę wypadło okno podczas przerwy kiedy obok niego przechodzila i śmiem wątpić żeby stan techniczny szkoły byl dobry. Dojdzie w końcu do tragedii i wtedy dopiero ruszą tylki i zaczną coś robić. Zamiast remontowac stare budynki i robić nikomu niepotrzebne muzea powinny powstać szkoła i żłobek z prawdziwego zdarzenia

 

Dodano: 15 września 2018 16:36, (elzbieta51)

historia o mieście też jest potrzebna dla naszych dzieci i wnuków

 

Dodano: 18 września 2018 08:58, kasia (kasiam)

Proponuję przenieść dzieci do Jatek albo starej elektrowni.....na to były pieniądze na bezpieczną szkołę naszych dzieci już nie.Tylko czekać zimy , jak spadnie śnieg i wydarzy się tragedia to jak zawsze nikt winny czuł się nie będzie....skoro już sugerowano wyłączenie budynku z użytkowania czemu dzieci poszły we wrześniu do tej szkoły????

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PRZEWOZY TAKSÓWKOWE / TAXI SERVICES

07-300 Ostrów Mazowiecka

VAN / BUS TAXI / PRZEWÓZ OSÓB / KIEROWCA Z AUTEM do wynajęcia

AllBike Salon Rowerowo Motoryzacyjny

ul. 3 Maja 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]