Ślubowanie pierwszoklasisty w Jedynce (zdjęcia)

Dodano: 8 października 2018 10:39, Autor: SP nr 1/Beata Sochocka-Lipska, red. MK

Dzieci nie mogły się doczekać chwili stania się pełnoprawnym uczniem.
4 października w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się długo oczekiwana uroczystość ślubowania klas pierwszych. W tym roku w szkole powstały 3 klasy. Wychowawcą kl. Ia jest p. Beata Sochocka-Lipska, kl. I b - p. Ewa Polak, kl. I c -p. Małgorzata Lewocz.
REKLAMA


Pierwszaki rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą, w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego oprawa tego święta była niezwykle patriotyczna. Biało-czerwone birety uczniowskie, czerwone kokardy, wzorowo odśpiewany hymn, bezbłędnie wyrecytowany wiersz "Kto Ty jesteś?"-zrobiły wrażenie na wszystkich.

Dyrektor szkoły Ewa Subda bez żadnych wątpliwości zgodziła się, by przyjąć pierwszaki do szkolnej rodziny SP 1. Na Sztandar Szkoły ślubował przedstawiciel każdej klasy: z Ia -Lena Betlejewska, Ib - Aleksandra Leszczyńska, Ic -Wiktoria Jankowska.
A potem, kiedy każdy już usłyszał - "pasuję Cię na ucznia" i został dotknięty "magicznym ołówkiem"- odetchnęło z ulgą serce pierwszaka. Ślubujący uczeń z rodzicem i wychowawcą złożyli pamiątkowe podpisy w Kronice Szkoły. Zadość tradycji uczynili również zaproszeni goście, a wicedyrektor szkoły Joanna Krzyżak odczytała Akt Nominacji...

Najmłodszym nie zabrakło słów wsparcia od starszych kolegów i koleżanek. O pomocy i swoich pasjach śpiewały starsze koleżanki: Klaudia Pieniążek i Anna Zalewska. Dobre rady przekazali przedstawiciele Małego Samorządu: Amelia Żebrowska i Oliwia Jasionek.
Były też chwile wzruszeń i niejedna łza w oku, gdy pierwszaki przeczytały swoje prośby zawarte w "Liście Pierwszoklasisty do rodziców". Czytali: Adam Gajewski (Ia) ,Milena Głębocka(Ib),Zuzanna Baran (Ic).

Pięknie odczytały też słowa podziękowań: dyrekcji-Wojciech Janusz, rodzicom-Piotr Fijałkowski i nauczycielom-Szymon Rudziński.
W trakcie swojego święta pierwszaki zostały obdarowane przez dyrekcję szkoły, Radę Rodziców i burmistrza miasta słodkościami. Nowi uczniowie otrzymali także piękne życzenia od dyrektor wydziału oświaty Doroty Ambroziak oraz Marty Głębockiej przedstawiciela Rady Rodziców.

Tradycyjnie podczas ślubowania zostały złożone kwiaty i zapalone znicze w miejscach pamięci na terenie szkoły. Krystian Równy(Ia), Piotr Wyszomierski(Ib), Magdalena Kowalczyk(Ic) wraz z zuchami, wzorowo wykonali ten patriotyczny obowiązek.


Zobacz również

Sprawdź, co działo się we wrześniu! (zdjęcia, wideo)

7 października 2018, MK

Otwarcie Jatek, tragiczne zdarzenia, koncert Kasi Kowalskiej - zobacz, co wydarzyło się w minionym miesiącu!

Martynka Glinka znów potrzebuje naszej pomocy!

5 października 2018, MK

Raz jeszcze pomóżmy Martynce w walce z okrutną chorobą.

Policja poszukuje świadków wypadku w Kozikach (zdjęcie)

5 października 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Wszystkie osoby, które były bezpośrednimi świadkami wypadku proszone są o kontakt z dyżurnym ostrowskiej komendy.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kacper Napiórkowski - Hydraulika

ul. Leona Wyczółkowskiego 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kompleksowe usługi hydrauliczne.

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kebab na ulicy Warszawskiej

ul. Gęsia 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Każdego dnia NOWA PROMOCJA!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]