Studenci UTW poznali życiorysy wielkich ludzi (zdjęcia)

Dodano: 7 listopada 2018 07:47, Autor: Miłosz Magrzyk

Studenci aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
- W historii jest bardzo wiele tajemnic. Niekiedy zdarza się tak, że wielkie postacie, które przyczyniły się do zmiany świata, pozostają zapomniane przez następne pokolenia i kryją się gdzieś w mroku historii- tak powiedziała na początku wykładu pani Ilona Gołębiewska- doktor nauk społecznych, pedagog, terapeutka, a także poetka.
REKLAMA


Podczas swojego wystąpienia pani Gołębiewska przybliżyła studentom postacie m.in.: Maksymiliana Faktorowicza, Antoniego Cierplikowskiego i Matyldy Krzesińskiej.
- Maksymilian Faktorowicz to wizażysta i wizjoner, który uważał, że każda z kobiet powinna mieć przynajmniej namiastkę czerwonego dywanu w zasięgu ręki. Znany był z tworzenia reprezentacyjnego wizerunku słynnych ikon kina tj.: Ava Gardner, Jean Harlow i Marlena Dietrich- powiedziała prowadząca.

Przybliżając sylwetkę Antoniego Cierplikowskiego, nazywanego "królem fryzjerów- fryzjerem królów", pani Ilona zwróciła uwagę na to, że był on bardzo ekstrawagancki jak na czasy, w których przyszło mu żyć, przez co często narażał się na społeczną krytykę. Talent, który posiadał, sprawił jednak, że większość najbardziej wpływowych osób z tamtych czasów chciała, aby to właśnie on dbał o ich fryzury.

Matylda Krzesińska zaś to wspaniała baletnica, której umiejętnościami zachwycał się car Mikołaj II. Krzesińska była osobą, którą podziwiali nawet najbardziej uznani krytycy. Do tego stopnia zachwycano się jej zdolnościami tanecznymi i aktorskimi, że często mianowano ją najlepszą tancerką swoich czasów.

Wszystkie te osoby były pionierami na miarę swoich czasów i łamały obowiązujące konwenanse. Pani Gołębiewska wskazywała, że życie wymienionych przez nią osób niejednokrotnie wcale nie wyglądało jak bajka. Co prawda doszli oni do fortuny, jednak często cierpiało na tym ich życie prywatne.

Studenci aktywnie uczestniczyli w zajęciach i z wielką ciekawością zapoznawali się z życiorysami kolejnych, ważnych dla rozwoju ludzkości osób.


Zobacz również

11 listopada pozostawmy pusty parking przy kościele

7 listopada 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Pozostawienie pojazdu na parkingu w dniu obchodów, grozi odholowaniem auta.

Wypadek na obwodnicy. Ostrów kompletnie zablokowana (zdjęcia)

6 listopada 2018, Karolina Zając

Dziś na obwodnicy miasta doszło do dwóch wypadków. Jadące przez miasto auta zablokowały główne ulice.

Sprawdź, co będzie się działo w Kotłowni

6 listopada 2018, MK

W listopadzie ostrowski teatr zaprasza m.in. na premierę nowego spektaklu i Jubileusz Kotłowni.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Personal Beauty Expert

ul. Słowackiego 1 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Twój osobisty doradca do spraw urody !

APG Adam Kruk

ul. Mazowiecka 32A
07-310 Komorowo

Profesjonalna naprawa i konserwacja pojazdów mechanicznych!

AllBike Salon Rowerowo Motoryzacyjny

ul. 3 Maja 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]