Świętowanie Europejskiego Dnia Seniora w Ostrowi (zdjęcia, wideo)

Dodano: 8 listopada 2018 08:07, Autor: Miłosz Magrzyk

Spektakl w wykonaniu Teatru Seniora, występ zespołu Retro Band, wolontariusz - ostrowscy seniorzy świętowali Dzień Seniora.
Polska pod zaborami. W podkrakowskich Bronowicach, w domu Włodzimierza Tetmajera odbywa się wesele krakowskiego poety Lucjana Rydla i chłopki, Jadwigi Mikołajczykówny. Oprócz mieszkańców Bronowic na weselu goszczą m.in.: Rachela, Dziennikarz i Poeta. Okazuje się, że mieszkańcy miast i wsi ciągle nie mogą znaleźć porozumienia.
REKLAMA


Dramat polskiego twórcy wystawili aktorzy Teatru Seniora- sekcji kulturalnej Miejskiego Domu Kultury, którą prowadzi Lena Alberska, absolwentka m.in. Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Instruktorka, reżyserka i aktorka.

Utwór Stanisława Wyspiańskiego to obraz ówczesnego społeczeństwa, bardzo wiernie oddający jego wszelkie przywary i pragnienia. Najważniejszym i najczęściej poruszanym problemem tekstu jest ówczesna sytuacja Polski.

Był to wówczas kraj po kilku nieudanych powstaniach, którego społeczeństwo zaczynało tracić już nadzieję na odzyskanie niepodległości, jednocześnie zaś żywiło urazę do wydarzeń z tamtych lat i nie mogło zapomnieć krzywd wyrządzonych im i ich przodkom zarówno przez zaborcę, jak i samych Polaków.

Spektakl wystawiony przez Teatr Seniora byłą doskonałą okazją do zadumy nad losem naszego kraju, zwłaszcza teraz- w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Oprócz głównego punktu programu, czyli występu Teatru Seniora, dla przybyłych zorganizowano również inne atrakcje. Wystąpiła m.in.: grupa Retro Band, działająca przy Miejskim Domu Kultury od 2002 roku, wolontariusze MDK, seniorzy i artyści solowi.

Zobacz również

Koalicja PSL i PiS w powiecie

7 listopada 2018, MK

Przedstawiciele PiS i PSL zawarli umowę koalicyjną.

Zderzenie sześciu aut na ostrowskiej obwodnicy (zdjęcia)

7 listopada 2018, KP PSP Ostrów Maz., red. MK

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby.

Misterium Pasyjne w wykonaniu lokalnych artystów (zdjęcia, wideo)

2 listopada 2018, Miłosz Magrzyk

Spektakl cieszył się dużym powodzeniem, o czym może świadczyć liczne grono osób przybyłych na to wydarzenie.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

D.P.Color - Vip Koszulka

ul. Warszawska 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]