Konsultacje społeczne w Jatkach (zdjęcia)

Dodano: 8 listopada 2018 09:49, Autor: Karolina Zając

Podczas konsultacji zostały przedstawione zagadnienia dotyczące programu rewitalizacyjnego dla Ostrowi Mazowieckiej do roku 2025.
7 listopada 2018 roku odbyły się konsultacje społeczne gminnego programu rewitalizacyjnego miasta Ostrów Mazowiecka na lata 2018 - 2025. Miasto przystępując do opracowania GPR zdecydowało się na działanie zgodnie z zapisami ustawy z dnia 9 października 2015 roku o rewitalizacji. Ustawa określa zasady oraz tryb przygotowania, koordynowania i tworzenia warunków do prowadzenia i oceny rewitalizacji.
REKLAMA


Zagadnienia, jakie zostały przedstawione to, m.in.: potencjały podobszarów rewitalizacji, takie jak: zabytkowy charakter i pełnienie funkcji centrum miasta, jeden z najwyższych udziałów urządzonej przestrzeni publicznej w mieście czy bezpośrednie sąsiedztwo podobszarów rewitalizacji względem siebie, co powoduje, że mieszkańcy mają łatwy dostęp do wszystkich usług. Została zobrazowana wizja obszaru rewitalizacji po przeprowadzeniu interwencji. Według prezentacji Ostrów Mazowiecka będzie miejscem, w którym na obszarze rewitalizacji każdy mieszkaniec będzie czuł się potrzebny i chciany.

Podczas spotkania zaprezentowano także zestawienie projektów i przedsięwzięć rewitalizacyjnych, m.in. kultura pod napięciem, zaczarowany budynek - Miejska Biblioteka Publiczna, przyjazne sąsiedztwo - ulica Batorego czy nowe centrum miasta. Na jednej z prezentacji przedstawiono, co czeka nas w najbliższym czasie. A o to odpowiedź: zaopiniowanie GPR przez organy wymienione w ustawie o rewitalizacji, przyjęcie GPR przez Radę Miasta Ostrów Mazowiecka: do końca 2018 roku, zaopiniowanie programu przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, wpisanie GPR w wykaz programów rewitalizacji mazowieckiego oraz aplikowanie o środki unijne do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na realizację projektów.

Na wydarzeniu pojawiło się niewielu mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolic. Każda osoba miała możliwość złożenia uwag słownych oraz uwag na formularzach.


Zobacz również

II Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej (zdjęcia, wideo)

8 listopada 2018, Miłosz Magrzyk

Przedszkolaki były bardzo przejęte swoimi wystąpieniami, jednak wszyscy wykonawcy dzielnie poradzili sobie ze stresem.

Konferencja "Drogi do Niepodległości" (zdjęcia)

7 listopada 2018, Karolina Zając

Konferencja "Drogi do Niepodległości" wiąże się z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Zderzenie sześciu aut na ostrowskiej obwodnicy (zdjęcia)

7 listopada 2018, KP PSP Ostrów Maz., red. MK

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

EK STUDIOFOTO

ul. Sezamkowa 14
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapisywanie historii ludzi, ich piękna i emocji jest naszą pasją.

OKULARIUM

ul. Kilińskiego 1/7
07-300 Ostrów Mazowiecka

Czas na zmianę okularów!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]