Debata o bezpiecznej pracy w Holandii (zdjęcia)

Dodano: 8 listopada 2018 16:43, Autor: Karolina Zając

Tematem debaty przygotowanej dla uczniów szkół średnich był handel ludźmi.
7 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie odbyła się konferencja nt. handlu ludźmi. W spotkaniu brała udział liczna młodzież ze szkoły w Starym Lubiejewie, a także z ostrowskich szkół.
REKLAMA

Nie mogło zabraknąć służby policji z komendy Ostrowi Mazowieckiej, a także policjantek z Holandii. Była to: Irena de Ruig - specjalistka do spraw migracji zarobkowej z garnizonu Oost Nederlands oraz Petra Casteleijn - specjalistka wydziału do spraw handlu ludźmi z garnizonu Haaglanden. Obydwie kobiety przedstawiły prezentacje. Natomiast komendę główną policji reprezentował mł. asp. Szymon Kapusta z Biura Prewencji KGP. Przedstawione została sytuacja na holenderskim rynku pracy, prawa pracowników oraz zagrożenia czekające na migrantów zarobkowych.

W trakcie warsztatów poruszane były takie tematy jak: o czym trzeba wiedzieć przed wyjazdem, przedstawienie umów - co powinny zawierać, ile naprawdę można zarabiać, czy wymarzona pensja nie była tylko marzeniem? Został poruszony również wątek dotyczący niebezpieczeństwa, podano przykłady i pokazano potencjalne mieszkania, w których muszą mieszkać osoby pracujące w Holandii, a utrzymanie siebie, jak i mieszkania jest dość kosztowne. Uczestnikom szkoleń wskazywane zostały instytucje niosące pomoc ofiarom handlu ludźmi oraz objaśnione procedury, jakie obowiązują policjantów w sytuacji podejrzenia, że mają do czynienia z ofiarą handlu ludźmi.

Przybyła młodzież z zaciekawieniem słuchała reprezentujących osób. Goście po skończonych warsztatach otrzymali upominki.


Zobacz również

Konsultacje społeczne w Jatkach (zdjęcia)

8 listopada 2018, Karolina Zając

Podczas konsultacji zostały przedstawione zagadnienia dotyczące programu rewitalizacyjnego dla Ostrowi Mazowieckiej do roku 2025.

Zderzenie sześciu aut na ostrowskiej obwodnicy (zdjęcia)

7 listopada 2018, KP PSP Ostrów Maz., red. MK

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby.

11 listopada pozostawmy pusty parking przy kościele

7 listopada 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Pozostawienie pojazdu na parkingu w dniu obchodów, grozi odholowaniem auta.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Agencja Interaktywna NEO180

ul. Broniewskiego 2/3
07-300 Ostrów Mazowiecka

Strony www, logo, marketing internetowy - wszystko w jednym miejscu!

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]