Grad medali dla OKKK (zdjęcia)

Dodano: 20 listopada 2018 07:51, Autor: OKKK, red. MK

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai wraca z Michałowic z 9 medalami.
17 listopada rozegrana została pierwsza edycja Mazowieckiej Ligi Karate OZKWM w kategoriach U9, U10 i U11. Z ostrowskiego klubu wystartowało 6 zawodników: Amelia Chylińska, Zuzanna Pasek, Paweł Siwiak, Franciszek Dorosz, Mikołaj Marcjaniak, Bartosz Wyszyński i Tomasz Parafiński.

Czworo z nich stanęło na podium. Najlepiej walczył tego dnia Bartosz Wyszyński zajmując I miejsce w kategorii U10 - 25 kg. W tej samej kategorii wiekowej +40 kg Franciszek Dorosz wywalczył brązowy medal podobnie jak Zuzanna Pasek w kategorii dziewcząt U10 -30kg. W kategorii dziewcząt U9 -25 kg Amelia Chylińska wywalczyła drugie miejsce. Pozostali zawodnicy tym razem odpadli w eliminacjach. Zawody zgromadziły 142 zawodników z 15 klubów Okręgowego Związku Karate Województwa Mazowieckiego.

Tuż po zawodach Mazowieckiej Ligi Karate w tej samej hali rozegrano zawody Pierwszego Kroku. W tych zmaganiach wystartowali Łada Dawid, Tomasz Galczynski, Jakub Zadrożny, Przemysław Wielądek, Laura Wielądek, Ela Kloczkowska, Aleksander Kujanek. Czwórka z tych zawodników stanęła na podium: Przemysław Wielądek wywalczył złoto, Dawid Łada, Karol Kujanek i Tomasz Galczynski sięgnęli po brąz. Wszyscy zawodnicy startowali w najmłodszych kategoriach w rocznikach 2009, 2010 i 2011. Zawody zgromadziły również pokaźną liczbę zawodników. W zmaganiach wzięło udział ponad 150 zawodników z 12 klubów z Warszawy oraz Mazowsza. Organizatorem zawodów był Klub Karate Zdrowie oraz OZKWM.

Podczas zawodów opiekunami i sędziami byli sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak.

Do zdarzeń doszło w godzinach porannych.