Michał Borkowski gościem ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (zdjęcia)

Dodano: 4 grudnia 2018 14:55, Autor: Miłosz Magrzyk

Na dzisiejsze spotkanie ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaproszono Michała Borkowskiego- praktykującego psychologa i psychoterapeutę.
Niezależnie od naszych poglądów, stanu cywilnego czy miejsca zamieszkania, każdy z nas chce być szczęśliwy. Chociaż ciągle na rynku wydawniczym pojawiają się nowe publikacje, w których możemy znaleźć recepty na szczęście, to tak naprawdę dalej nie wiemy, jak żyć, żeby szczęście towarzyszyło nam na co dzień.

REKLAMANa dzisiejsze spotkanie ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaproszono Michała Borkowskiego- praktykującego psychologa i psychoterapeutę, aby podzielił się odkrywczymi uwagami na temat naszego podejścia do szczęśliwego życia.

Okazuje się, chociaż większości z osób pewnie może wydać się to niemożliwe, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki. To tylko my, ludzie, nie potrafimy cieszyć się z prostych rzeczy, często stawiając sobie bardzo wygórowane cele. Później zaś gdy osiągamy już punkt docelowy, jesteśmy szczęśliwi tylko przez chwilę, aby po pewnym czasie znów pogrążyć się w smutku.

Prowadzący spotkanie Michał Borkowski siedem lat spędził w zakonie jezuitów. Po upływie tego czasu podjął decyzję o opuszczeniu zgromadzenia. Teraz, jak sam twierdzi, jego najważniejszą misją w życiu jest bycie mężem i ojcem. W życiu zawodowym bardzo często pracuje z dziećmi ze spektrum autyzmu i ich rodzicami. Prowadzi bloga, na którym dzieli się z czytelnikami refleksjami dotyczącymi odpowiedzialnego ojcostwa. Jest autorem wielu publikacji z zakresu psychologii. Współpracuje ze wspólnotą "Mocni w Duchu".

- Każdy z nas jest wyjątkowy. Czy ktoś z Państwa potrafi cieszyć się z tego faktu na co dzień? Zazwyczaj mówimy, że szczęśliwi będziemy dopiero wtedy, gdy kupimy wymarzony samochód lub pobudujemy duży dom. Tak naprawdę to, że możemy oddychać, że żyjemy, jest czymś najpiękniejszym ze wszystkiego- powiedział autor książki "Jesteś zwycięzcą".

- Często mówimy, że szczęście nie zależy od nas, ale to nie jest prawda. Nikt nie rodzi się bardziej lub mniej szczęśliwym. Wszystko zależy od naszego podejścia. Oczywiście, mnie też zdarzają się lepsze i gorsze dni. Czasami nie mam na nic ochoty i wszystko widzę w ciemnych barwach. Przypominam sobie wtedy, że ja żyję, gdy ktoś w tej chwili umiera, że mam co jeść i jest mi ciepło, gdy ludzie na świecie cierpią głód lub umierają z wychłodzenia. Gdy tak o tym pomyślę, od razu polepsza się moje samopoczucie- powiedział Michał Borkowski.

Uczestnicy spotkania byli bardzo zaciekawieni prowadzonym przez Michała Borkowskiego wykładem, o czym może świadczyć fakt, że już zaprosili gościa do ponownego odwiedzenia Uniwersytetu.Zobacz również

Sprawdź repertuar Kotłowni na grudzień

4 grudnia 2018, MK

Teatr Scena Kotłownia zaprasza na wystawę prac Artura Szydlika, spektakle i kabaret.

Mikołajki w Ostrowi. Sprawdź, co będzie się działo

3 grudnia 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

6 grudnia w Ostrowi Mazowieckiej zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń.

Dzieje się w Ostrowi Mazowieckiej: grudzień 2018

1 grudnia 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

W grudniu zaplanowano w Ostrowi Mazowieckiej szereg wydarzeń nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

PRZEWOZY TAKSÓWKOWE / TAXI SERVICES

07-300 Ostrów Mazowiecka

VAN / BUS TAXI / PRZEWÓZ OSÓB / KIEROWCA Z AUTEM do wynajęcia

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]