Uczniowie ze Starego Lubiejewa na stażu zagranicznym (zdjęcia)

Dodano: 6 grudnia 2018 05:54, Autor: ZS CKR Stare Lubiejewo/Tadeusz Budzisz, red, MK

Uczniowie z Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki odbyli praktyki w Fundacji "Kształcenie i Rzemiosło" w Paderborn w Niemczech.
W dniach 18.11.2018 r. - 01.12.2018 r. grupa siedemnastu uczniów i dwóch nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie wzięła udział w projekcie zrealizowanym ze środków PO WER. Uczniowie z Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki odbyli praktyki w Fundacji "Kształcenie i Rzemiosło" w Paderborn (Niemcy), których tematem było "Staż zagraniczny - szansa rozwoju i sukcesu zawodowego".
REKLAMA


Realizacja projektu miała na celu wspomaganie uczestników stażu i ułatwienie im kształcenia i doskonalenia zawodowego, zdobywania wiedzy, umiejętności i kwalifikacji w celu osobistego rozwoju oraz zwiększanie atrakcyjności kształcenia i szkolenia zawodowego. Powyższy cel został osiągnięty poprzez nabycie, niekiedy doskonalenie, wiadomości i umiejętności teoretycznych i praktycznych w zakresie ochrony środowiska, ekologii i bezpieczeństwa prac w rolnictwie.

Głównym celem programu projektu było: teoretyczne i praktyczne poznanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych w samochodach, ciągnikach i maszynach rolniczych wpływających na ekologię i bezpieczeństwo eksploatacji, serwisowanie pojazdów pod kątem ekologicznym, zapoznanie się z nowymi trendami w zakresie ekologii i bezpieczeństwa w konstrukcjach samochodów i ciągników.

W czasie pobytu, oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych na terenie Fundacji "Kształcenie i Rzemiosło", uczestnicy mieli zorganizowane zajęcia w zakładach produkcyjnych (CLAAS, Volkswagen). W zakładach uczniowie zapoznali się z organizacją produkcji, jaka występuje w niemieckich firmach. Mieli możliwość obserwacji toku produkcji, zastosowania nowoczesnych rozwiązań przy produkcji pojazdów i maszyn rolniczych, zespołów roboczych maszyn, urządzeń i całych nowoczesnych linii produkcyjnych, poznali nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne pojazdów i urządzeń wpływające na eksploatację zgodną z zasadami ekologii i bezpieczeństwa pracy. Przedstawiciele zakładów pracy, również podczas spotkań, omawiali nowe kierunki i rozwiązania, jakie występują w ich fabrykach. Zajęcia i obserwacja pracy zakładów niemieckich może mieć pozytywny wpływ na późniejszą pracę zawodową naszej młodzieży.

W czasie odbywania stażu młodzież poznawała również kulturę i obyczaje niemieckie. Paderborn, Wofsburg, Dortmund były celem programu kulturowego organizowanego w czasie wolnym.

Na zakończenie stażu uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte przez nich wiadomości i umiejętności, które będą mogli wykorzystać jeszcze w trakcie pobytu w szkole podczas zajęć praktycznych, jak również podczas końcowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz na egzaminie maturalnym z języka niemieckiego.

Projekt został dofinansowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+.
Zobacz również

Ekonomik na Warsaw Motor Show (zdjęcia)

5 grudnia 2018, ZS nr 2, red.MK

16 listopada 2018 uczniowie klasy I TS i II TS pod opieką Małgorzaty Sikory i Moniki Krajewskiej uczestniczyli w targach motoryzacyjnych.

Wigilia na opak w wykonaniu Teatru Podaj Dalej (zdjęcia, wideo)

5 grudnia 2018, Karolina Zając

Aktorzy z Teatru Podaj Dalej wystąpili dla licznej publiczności w ostrowskim kinie.

Michał Borkowski gościem Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (zdjęcia)

4 grudnia 2018, Miłosz Magrzyk

Na dzisiejsze spotkanie ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przybył Michał Borkowski - praktykujący psycholog i psychoterapeuta.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Klinika Dentystyczna BODENT

ul. Sybiraków 5 lok. 6
18-400 Łomża

IMPLANTY ZĘBÓW !

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

LOK OŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kursy - szkolenia okresowe kierowców, prawo jazdy, wózki widłowe!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]