Uczniowie ze Starego Lubiejewa na stażu zagranicznym (zdjęcia)

Dodano: 6 grudnia 2018 05:54, Autor: ZS CKR Stare Lubiejewo/Tadeusz Budzisz, red, MK

Uczniowie z Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki odbyli praktyki w Fundacji "Kształcenie i Rzemiosło" w Paderborn w Niemczech.
W dniach 18.11.2018 r. - 01.12.2018 r. grupa siedemnastu uczniów i dwóch nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie wzięła udział w projekcie zrealizowanym ze środków PO WER. Uczniowie z Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki odbyli praktyki w Fundacji "Kształcenie i Rzemiosło" w Paderborn (Niemcy), których tematem było "Staż zagraniczny - szansa rozwoju i sukcesu zawodowego".
REKLAMA


Realizacja projektu miała na celu wspomaganie uczestników stażu i ułatwienie im kształcenia i doskonalenia zawodowego, zdobywania wiedzy, umiejętności i kwalifikacji w celu osobistego rozwoju oraz zwiększanie atrakcyjności kształcenia i szkolenia zawodowego. Powyższy cel został osiągnięty poprzez nabycie, niekiedy doskonalenie, wiadomości i umiejętności teoretycznych i praktycznych w zakresie ochrony środowiska, ekologii i bezpieczeństwa prac w rolnictwie.

Głównym celem programu projektu było: teoretyczne i praktyczne poznanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych w samochodach, ciągnikach i maszynach rolniczych wpływających na ekologię i bezpieczeństwo eksploatacji, serwisowanie pojazdów pod kątem ekologicznym, zapoznanie się z nowymi trendami w zakresie ekologii i bezpieczeństwa w konstrukcjach samochodów i ciągników.

W czasie pobytu, oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych na terenie Fundacji "Kształcenie i Rzemiosło", uczestnicy mieli zorganizowane zajęcia w zakładach produkcyjnych (CLAAS, Volkswagen). W zakładach uczniowie zapoznali się z organizacją produkcji, jaka występuje w niemieckich firmach. Mieli możliwość obserwacji toku produkcji, zastosowania nowoczesnych rozwiązań przy produkcji pojazdów i maszyn rolniczych, zespołów roboczych maszyn, urządzeń i całych nowoczesnych linii produkcyjnych, poznali nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne pojazdów i urządzeń wpływające na eksploatację zgodną z zasadami ekologii i bezpieczeństwa pracy. Przedstawiciele zakładów pracy, również podczas spotkań, omawiali nowe kierunki i rozwiązania, jakie występują w ich fabrykach. Zajęcia i obserwacja pracy zakładów niemieckich może mieć pozytywny wpływ na późniejszą pracę zawodową naszej młodzieży.

W czasie odbywania stażu młodzież poznawała również kulturę i obyczaje niemieckie. Paderborn, Wofsburg, Dortmund były celem programu kulturowego organizowanego w czasie wolnym.

Na zakończenie stażu uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte przez nich wiadomości i umiejętności, które będą mogli wykorzystać jeszcze w trakcie pobytu w szkole podczas zajęć praktycznych, jak również podczas końcowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz na egzaminie maturalnym z języka niemieckiego.

Projekt został dofinansowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+.
Zobacz również

Ekonomik na Warsaw Motor Show (zdjęcia)

5 grudnia 2018, ZS nr 2, red.MK

16 listopada 2018 uczniowie klasy I TS i II TS pod opieką Małgorzaty Sikory i Moniki Krajewskiej uczestniczyli w targach motoryzacyjnych.

Wigilia na opak w wykonaniu Teatru Podaj Dalej (zdjęcia, wideo)

5 grudnia 2018, Karolina Zając

Aktorzy z Teatru Podaj Dalej wystąpili dla licznej publiczności w ostrowskim kinie.

Michał Borkowski gościem Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (zdjęcia)

4 grudnia 2018, Miłosz Magrzyk

Na dzisiejsze spotkanie ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przybył Michał Borkowski - praktykujący psycholog i psychoterapeuta.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]