"Opowieść wigilijna" w MDKulturalnie (zdjęcia)

Dodano: 28 grudnia 2018 19:44, Autor: Miłosz Magrzyk

"Opowieść wigilijna" jest utworem skłaniającym do przemyśleń.
W piątek, 28 grudnia, publiczność mogła podziwiać spektakl wystawiony przez członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Przystań". Była to "Opowieść wigilijna" według książki Charlesa Dickensa.

REKLAMA"Opowieść wigilijna" to tekst, który powstał w 1843 roku. Jej autor był świetnym obserwatorem życia ludzi w XIX wieku, dlatego utwór ten stanowi doskonałe studium psychologiczno-obyczajowe. W Polsce książka ukazała się dopiero w 1958 roku. Została również umieszczona na liście lektur szkolnych.

Opowieść Charlesa Dickensa jest doskonałym przykładem historii o szczególnym dla wszystkich ludzi dniu, w którym pieniądze tracą swoją wartość. Największymi wartościami stają się: rodzina, miłość i szczęście. To właśnie wtedy przerywamy codzienną pogoń za doczesnymi dobrami i skupiamy się na tych wartościach, które powinny być dla nas wszystkich, ludzi, najważniejsze.

W "Opowieści wigilijnej" postać chciwego i zgorzkniałego kupca zostaje skonfrontowana z postawami ludzi, którzy cieszą się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i widzą coś więcej, oprócz pieniędzy i dóbr materialnych.

Scrooge kolejne Święta Bożego Narodzenia spędza w samotności. Wydaje się, że wcale się tym nie przejmuje, a jego skąpstwo i gburowatość nie znają granic. Od dawna nie potrafi dać ponieść się świątecznej atmosferze, tkwiąc w przeświadczeniu, że świąteczny okres jest tylko czasem zwykłej i niepotrzebnej nikomu bieganiny.

Po jakimś czasie Scrooge ulega całkowitej przemianie. Wszystko to za sprawą wizyt pewnych tajemniczych gości. Wizyty i słowa tajemniczych przybyszów sprawiają, że gburowaty i wstrętny dla świata kupiec, staje się zupełnie innym człowiekiem. Z bezdusznej i egoistycznej osoby, zmienia się w kogoś hojnego i miłego.

Sztuka pokazuje, że dopiero po trudnych przeżyciach, które dotkną nas samych, jesteśmy w stanie odróżnić dobro od zła i skierować się w odpowiednią stronę. "Opowieść wigilijna" jest ponadczasowym i skłaniającym do przemyśleń utworem.

Sztuka została wystawiona w ramach zadania publicznego "Po co nam teatr?", które zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Przystań". Zleceniodawca to Zarząd Powiatu Ostrowskiego.

Wydarzenie odbyło się w MDKulturalnie.
Zobacz również

Czy w Ostrowi powstanie stacja do ładowania samochodów elektrycznych?

28 grudnia 2018, MK

W nadchodzącym roku Tesla zamierza otworzyć w Ostrowi stację Supercharger.

Ostatnie dni wystawy Artura Szydlika

28 grudnia 2018, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

Prace artysty są wystawione w Galerii Pasaż Sztuki do końca roku.

Przegląd szopek bożonarodzeniowych (zdjęcia)

25 grudnia 2018, Karolina Zając

Wierni z parafii w Ostrowi Mazowieckiej oraz w Komorowie przygotowali szopki bożonarodzeniowe.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]