Pogodni Ambasadorami Światła (zdjęcia)

Dodano: 7 stycznia 2019 07:38, Autor: Phm Grażyna Duda, drużynowa 29 DH "Pogodni" Ostrów Mazowiecka, red. MK

29. Drużyna Harcerska "Pogodni" roznosiła Światło z Betlejem w Warszawie.
Kim są Ambasadorzy Światła? - to zwykli harcerze, którzy wraz z instruktorami z Głównej Kwatery ZHP roznoszą Betlejemskie Światło Pokoju do urzędów i instytucji centralnych w Warszawie.
REKLAMA


Od wielu lat 29. Drużyna Harcerska "Pogodni" zajmowała się roznoszeniem Światła z Betlejem w Ostrowi. W tym roku postanowili zrobić coś więcej i uczestniczyć w konkursie na Ambasadorów. Zostali wybrani jako jedna z siedmiu drużyn, które mają pełnić funkcje Ambasadorów Światła. - Na długo pozostaną nam w pamięci te 3 dni w Warszawie. Mnóstwo pozytywnych emocji, poznanych ludzi i miejsc o których istnieniu słyszeliśmy, a teraz mogliśmy zobaczyć na własne oczy - mówią harcerze.

Betlejemskie Światło Pokoju to Akcja, która w Polsce odbywała się 28 raz. Początkiem sztafety jest Betlejem, gdzie w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się lampion, którego płomień niesiony przez skautów przez kraje i kontynenty obiega świat. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich.

Tegoroczne hasło Akcji: ŚWIATŁO KTÓRE ŁĄCZY... rzeczywiście połączyło Ambasadorów Światła, czyli harcerzy z różnych miejscowości w pełnieniu wspólnej służby i roznoszeniu Światła. Ostrowska drużyna wspólnie z 19 Drużyną Harcerską "Invictus" z Jaszczwi i 16 Drużyną Harcerską "Północ" z Pszczyny odwiedziła Sejm, Senat, kilka ministerstw, radio, TVP, ale również biskupa polowego, kombatantów i powstańców warszawskich. Wszędzie byli przyjmowani bardzo miło i serdecznie.

- Podarowaliśmy swój czas, aby roznosić lampiony z Betlejemskim Światłem Pokoju, a w zamian otrzymaliśmy niezapomniane wspomnienia i pewność, że to co robimy jest potrzebne innym ludziom. Wyjazd naszej drużyny do Warszawy był zrealizowany dzięki wsparciu Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka - dodają harcerze.


Zobacz również

Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli (zdjęcia)

6 stycznia 2019, Miłosz Magrzyk

Mieszkańcy Ostrowi i okolic mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu.

Wystawa malarstwa Urszuli Sobotki (zdjęcia)

6 stycznia 2019, Miłosz Magrzyk

Artystka zaprezentowała ponad 80 obrazów.

Policja nadal poszukuje Radosława Zalewskiego

6 stycznia 2019, KPP Olsztyn, red. MK

Policjanci w Olsztynie nie ustają w poszukiwaniach zaginionego w noc sylwestrową 19-letniego Radosława Zalewskiego.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Centrum dociepleń CAPAROL

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

PROFESJONALNA CHEMIA BUDOWLANA !

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Chochla u Ogroda

ul. Armii Krajowej 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Domowe i smaczne obiady!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]