Dlaczego warto podróżować jedynie z licencjonowanymi taksówkarzami?

Dodano: 29 stycznia 2019 07:58, Autor: Materiał partnera

Niższa cena za kurs przy wyborze nielicencjonowanego kierowcy to tylko pozorna oszczędność.
Podróżując w ten sposób ryzykujemy swoim bezpieczeństwem, a w razie nieszczęśliwego wypadku, nie mamy szans na uzyskanie odszkodowania. Dlaczego licencja u taksówkarza jest tak ważna?
 
REKLAMA


Jak wynika z raportu iTaxi, jedynie 12% pasażerów wskazuje posiadanie przez kierowcę licencji i wymaganych uprawnień jako kluczową kwestię podczas zamawiania taksówki. Znacznie ważniejszy okazuje się koszt przejazdu oraz dostępność taksówki w danej chwili. Tymczasem wybór licencjonowanego taksówkarza to niemal gwarancja bezpieczeństwa podróży.
 

Wymogi wobec taksówkarzy


Kierowca chcący zostać taksówkarzem musi spełnić wiele wymogów formalnych. Należą do nich niekaralność, konieczność ukończenia kursu na taksówkarza zwieńczonego egzaminem, wyrobienie licencji i przejście szeregu badań zdrowotnych i psychologicznych. Ponadto, żeby praca była legalna, trzeba także posiadać taksometr, kasę fiskalną oraz specjalne oznakowanie samochodu. Tego rodzaju kryteria nie dotyczą jednak wszystkich kierowców zajmujących się przewozem osób. Firmy oferujące alternatywne usługi nierzadko zatrudniają kierowców bez doświadczenia, bez odpowiednich badań i bez ubezpieczenia. Takie postępowanie znacząco zagraża bezpieczeństwu pasażerów.
 

Specjalne ubezpieczenie obejmujące auto i pasażera


Oprócz wspomnianych kosztów początkowych taksówkarze zobligowani są także do wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia OC, które w razie konieczności zapewni pomoc także pasażerowi. Specjalne ubezpieczenie dedykowane taksówkarzom znacząco różni się od standardowego OC dla posiadaczy samochodów. Tego rodzaju polisa, poza objęciem ochroną pasażerów, obejmuje także dodatkowe ubezpieczenie związane ze specyfiką pracy - uwzględnia ono znacznie intensywniejszą eksploatację auta. Dzięki temu mamy pewność, że samochód, którym podróżujemy, jest sprawny, gdyż ewentualne awarie usuwane są "od ręki". Coraz chętniej wybierane jest popularne w Wielkiej Brytanii tzw. "fleet taxi insurance", czyli ubezpieczenie obejmujące wszystkie pojazdy w firmie. Dzięki takiej opcji taksówkarze mogą liczyć na rabaty, a podróżujący zyskują pełne poczucie bezpieczeństwa.
 
Pod poniższym linkiem dowiesz się więcej na temat "fleet taxi insurance": https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/

Alternatywne firmy i osoby prywatne zajmujące się przewozem osób unikają opłat i formalności nałożonych na taksówkarzy przez prawo, dzięki czemu są w stanie zaoferować nieco atrakcyjniejsze ceny przejazdów. Niestety odbija się to kosztem bezpieczeństwa pasażerów, którzy - podróżując z nielicencjonowanymi kierowcami - narażają swoje życie i zdrowie.


Zobacz również

Kapela z Targówka zaśpiewała dla ostrowian (zdjęcia, wideo)

28 stycznia 2019, Miłosz Magrzyk

Bal był niezwykle udany.

Studniówka Koperniczka (zdjęcia, wideo)

27 stycznia 2019, Redakcja

Dzisiejszej nocy maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi bawili się na balu studniówkowym.

Przerażający proceder w podostrowskiej ubojni (wideo)

27 stycznia 2019, MK

Wczoraj w programie "Uwaga" wyemitowano wstrząsający materiał o bestialskim uboju chorych krów.

Studniówka maturzystów z ZS w Małkini Górnej (zdjęcia, wideo)

27 stycznia 2019, Redakcja

Zobacz, jak na balu maturalnym bawili się uczniowie małkińskiego Staszica.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Mr. Kobus

ul. Mieczkowskiego 11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zawsze będziemy się starać być Twoim "lepszym American Burger Barem" !

Bar Imbiss

ul. 3 Maja 43
07-300 Ostrów Mazowiecka

Co dzień inne danie obiadowe!

Art. zaopatrzenia ogrodniczego Edward Zalewski

ul. Sikorskiego 28, Różańska 121
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]