OPZZK przedstawił plan pracy na 2019 rok (zdjęcia, wideo)

Dodano: 30 stycznia 2019 08:18, Autor: Miłosz Magrzyk

Zespół został utworzony w 2008 roku.
We wtorek, 29 stycznia, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, odbyło się posiedzenie Ostrowskiego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Celem szkolenia było omówienie spraw dotyczących postępowania w przypadku wystąpienia katastrof.

REKLAMAZarządzanie kryzysowe polega na reagowaniu w przypadku wystąpienia takich sytuacji, usuwaniu powstałych w wyniku katastrofy skutków oraz odtwarzaniu zasobów i infrastruktury krytycznej.

Józef Jastrzębski - kierownik Biura Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich przedstawił zasady postępowania, które obowiązują OPZZK w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej na terenie powiatu ostrowskiego i omówił plan pracy na 2019 rok.

Józef Jastrzębski powiedział, że w przypadku wystąpienia kryzysu najważniejsze jest szybkie reagowanie. Następnie przedstawił strukturę OPZZK i przypomniał, że na czele zespołu stoi starosta, który ponosi odpowiedzialność za wszelkie podejmowane decyzje.

- Tylko starosta może zwołać posiedzenie zespołu, chyba że sam wyznaczy kogoś, kto ma się tym zająć za niego. Miejscem, w którym zazwyczaj odbywają się spotkania, jest sala konferencyjna w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej. Może być to jednak każde inne miejsce. Wszystko w zależności od zaistniałej sytuacji - powiedział Jastrzębski.

Ostrowski Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego został powołany w 2008 roku. Jako struktura organizacyjna, odpowiedzialny jest za zabezpieczenie procesów przechowywania i kierowania przez starostę działaniami prowadzonymi w celu zapobieżenia skutkom klęski żywiołowej i usuwanie skutków katastrof, które wystąpiły na terenie powiatu ostrowskiego.


Zobacz również

Lodowa Kraina w ostrowskim kinie (zdjęcia)

30 stycznia 2019, Karolina Zając

Aktorzy z teatru Krak-Art zaprezentowali spektakl pt. "Lodowa Kraina".

Czytelnicy pytają: czy mała Jedynka jest bezpieczna dla dzieci?

29 stycznia 2019, MK

Jedna z naszych czytelniczek zastanawia się, jak długo dzieci będą musiały chodzić do "tymczasowego" budynku, który działa już ponad 20 lat.

Melodie pokoleń: koncert w Elektrowni

28 stycznia 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Melodie Pokoleń to pełna uroku muzyczna podróż szlakiem ponadczasowych przebojów operetki, musicalu i piosenki - melodii cieszących się niesłabnącą popularnością i upodobaniem publiczności bez względu na wiek.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Biuro Tłumaczeń KOWER

ul. Szkolna 12A
07-300 Ostrów Mazowiecka

TŁUMACZENIA POŚWIADCZONE, ZWYKŁE - Z KAŻDEGO JĘZYKA EUROPEJSKIEGO !

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]