Tuning samochodu a ubezpieczenie

Dodano: 31 stycznia 2019 08:26, Autor: Materiał partnera

Tuning sprawia, że samochód wyróżnia się spośród pozostałych. Wprowadzając proste modyfikacje, można zupełnie odmienić swoje auto i nadać mu pożądany charakter.
Pamiętajmy, by wszystkie przeróbki udokumentować i poprawienie wykonać, aby nie wpływały niekorzystnie na nasze bezpieczeństwo.
REKLAMA


Tuning w świetle prawa


Aby samochód mógł zostać dopuszczony do ruchu drogowego, musi spełniać określone wytyczne. Oznacza to, że nie każdy pomysł na modyfikacje może zostać wykonany. Jeśli decydujemy się na modyfikacje jedynie pod kątem wizerunkowym, przepisy nie są tak ograniczające. Wówczas należy pamiętać, by nie przyciemniać zbyt mocno szyb, demontować lusterek ani zakładać innych elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Bardziej restrykcyjne przepisy obowiązują właścicieli pojazdów, którzy zdecydują się na tuning auta w celu zwiększenia jego osiągów. Najlepiej zdecydować się na współpracę z warsztatem, który wykona w bezpieczny sposób nasze pomysły, tak by nie przyczyniały się one do problemów technicznych w przyszłości. Wówczas zyskamy gwarancje, że będziemy mogli bez żadnych zmartwień podróżować naszym oryginalnym samochodem.

Ubezpieczenie OC dla samochodów modyfikowanych


Polisa OC jest obowiązkowa, dlatego każdy właściciel pojazdu musi ją mieć. W przypadku samochodu tuningowanego musimy liczyć się z tym, że zmiany w naszym pojeździe mogą przyczynić się do zwiększenia comiesięcznej składki. Wiele osób decyduje się na pominięcie zgłoszenia informacji o wprowadzanych modyfikacjach, co często kończy się barkiem lub niskim odszkodowaniem, gdy dojdzie do kolizji czy wypadku. Lepiej uniknąć takich sytuacji i na bieżąco informować ubezpieczyciela.
Często modyfikacje samochodów wiążą się z poważną inwestycją. Kosztowny tuning zachęca wiele osób, aby zaopatrzyć się w dodatkową polisę oferowaną przez firmy. Dodatkowe ubezpieczenie zapewniłoby wsparcie serwisu lub odpowiednio wysokie odszkodowanie bez względu na sytuację, jaka spotkała nas na drodze. Atrakcyjną ofertę modified insurance (https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/modified-car-insurance/) możesz znaleźć wygodnie przez Internet.

Tuning daje nam wiele możliwości. Możemy swobodnie przerabiać nasz samochód, a jedynymi ograniczeniami są wytyczne prawne. Pamiętajmy jednak, że wiele pomysłów może zostać z powodzeniem zrealizowanych, tak by nie stanowiły zagrożenia dla nas i dla innych uczestników ruchu drogowego. Bez względu na to, na jaką modyfikację się zdecydujemy, zainteresujmy się polisą, która zagwarantuje nam poczucie spokoju podczas każdej podróży.


Zobacz również

Czytelnicy pytają: czy mała Jedynka jest bezpieczna dla dzieci?

29 stycznia 2019, MK

Jedna z naszych czytelniczek zastanawia się, jak długo dzieci będą musiały chodzić do "tymczasowego" budynku, który działa już ponad 20 lat.

40-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące

29 stycznia 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Dotkliwe konsekwencje wynikające z przekroczenia dopuszczalnej prędkości nie powstrzymują kierowców przed "szybką jazdą".

Policja KPP Ostrów Maz. poszukuje sprawców zdarzeń

29 stycznia 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Ostrowska policja prosi świadków opisanych zdarzeń o kontakt.

Komentarze

Dodano: 31 stycznia 2019 13:24, (katarzynab)

Warto pamiętać, że ubezpieczyciel nie ma prawa odmówić ubezpieczenia żadnego auta w zakresie OC. Może czynić trudności (proponować bardzo wysoką składkę, pozwalać na zawarcie umowy jedynie osobiście), ale nie może całkowicie odmówić zawarcia umowy, nawet jeśli mamy do czynienia z autem poddanym bardzo intensywnemu tuningowi. Na stronie porównywarki ubezpieczeń, takiej jak Ubea, można się zorientować jaką ofertę OC przedstawią nam poszczególne towarzystwa. Warto sprawdzić te propozycje na początku poszukiwań OC.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]