Ubojnia w Kalinowie została zamknięta. Lekarze weterynarii ponieśli konsekwencje

Dodano: 5 lutego 2019 16:25, Autor: Miłosz Magrzyk

Małgorzata Bąkowicz-Kietlińska złożyła rezygnację 1 lutego.
Małgorzata Bąkowicz-Kietlińska nie jest już Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Ostrowi Mazowieckiej. Stanowisko piastowała ponad rok.

REKLAMANa konferencji prasowej, która odbyła się 4 lutego, Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk poinformował, że w związku z aferą, która dotyczy nielegalnego uboju chorych krów, odbywającego się w nocy bez nadzoru weterynaryjnego w rzeźni w Kalinowie, został zwolniony ze stanowiska powiatowy lekarz weterynarii oraz rozwiązano umowy z lekarzami nadzorującymi zakład. Rzeźnia została usunięta z listy zakładów, w których produkcja jest dopuszczona do sprzedaży.

Przed konferencją prasową, która odbyła się 4 lutego, Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii Paweł Jakubczak poinformował, że Małgorzata Bąkowicz-Kietlińska złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska, a rezygnacja została przyjęta. Wojewódzki Lekarz Weterynarii powołał na to stanowisko nową osobę.

Przed Małgorzatą Bąkowicz-Kietlińską stanowisko piastował Piotr Orzeł. Nowym Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Ostrowi Mazowieckiej został Józef Białowąs, który taką samą funkcję pełni obecnie w Ostrołęce.

W czwartek Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk powiedział, że mięso z nielegalnego uboju trafiło do ponad 20 punktów w kraju. Niemczuk przekazał również, że z nielegalnego uboju pochodziło ok. 9,5 tony mięsa, z czego 2,7 tony sprzedano za granicę. Rzeźnia z powiatu ostrowskiego została zamknięta.

Paweł Niemczuk poinformował, że mięso importowały też firmy z 10 krajów Unii Europejskiej. Sprawę badają obecnie inspektorzy KE. Inspektorzy będą pracować w Polsce do 8 lutego.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

Zobacz również

O problemach szpitala w starostwie

5 lutego 2019, MK

Konferencja odbędzie się już jutro.

W Ostrowi Mazowieckiej nie ma ubojni zwierząt

5 lutego 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Na stronach internetowych ogólnopolskich mediów oraz na antenach rozgłośni radiowych pojawiają się nieprawdziwe informacje.

Korzyści wynikające z ubezpieczeń turystycznych

5 lutego 2019, Materiał partnera

Turystyczne ubezpieczenia zdrowotne zaczynają się coraz bardziej liczyć na rynku ubezpieczeń.

Komentarze

Add comment

Dodano: 6 lutego 2019 12:32, zajac (zajac)

Co co z właścicielami Elkopolu?. Czy poniosą jakieś konsekwencję, za narażanie ludzi?

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Cezan Salon Meblowy Black Red White

ul. Mieczkowskiego 16 (Galeria TEK, II piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szukasz mebli, które idealnie wpasują się w Twoje wnętrze? Zainspiruj się!

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŻALMAL

ul. Duboisa 82
07-300 Ostrów Mazowiecka

Żaluzje, rolety, moskitiery, markizy, karnisze, plisy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]