Ferie zimowe dobiegły końca. Uczniowie wrócili do szkół (zdjęcia)

Dodano: 11 lutego 2019 08:39, Autor: Miłosz Magrzyk

Uczniowie spotkali się ze sobą po dwutygodniowej przerwie.
Dzieci z różnych regionów Polski mogły spotkać się na zimowiskach, poznać rówieśników z innych województw i nawiązać przyjaźnie. Przez dwa tygodnie uczniowie chętnie odwiedzali szkolne świetlice, aby skorzystać z ofert przygotowanych przez placówki oświatowe.

REKLAMAW SP nr 4 w Komorowie zebrało się grono osób, które przyszło do szkoły, aby skorzystać ze zorganizowanych zajęć. Młodsi uczniowie chętnie rysowali i kolorowali. Starsi grali w tenisa stołowego.

W szkołach można było wziąć udział głównie w zorganizowanych zajęciach sportowych. Uczniowie grali w tenisa stołowego, siatkówkę, koszykówkę, unihokeja, szachy i piłkę halową. Nie zabrakło też atrakcji dla miłośników gier planszowych.

Osoby, które zostały na ferie w mieście, nie mogły narzekać na nudę. Oprócz ZP nr 1, ZP nr 3 i SP nr 4 w Komorowie, swoje oferty tematyczne przygotowała też ostrowska biblioteka, przygotował MDK oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi.

W Miejskim Domy Kultury w Ostrowi Mazowieckiej amatorami zajęć plastycznych były głównie dzieci ze szkół podstawowych. Mogły one wziąć udział w półkoloniach, doskonalić swoje umiejętności plastyczne i uczyć się tańczyć.

MOSiR natomiast zadbał o rozwój kondycji fizycznej młodych sportowców. Dzieci mogły aktywnie spędzić czas na pływalni, grać w kręgle, w niecodzienny sposób uczyć się języka angielskiego i jazdy na łyżwach.

Uczestnicy zajęć bibliotecznych poznali bliżej perską kulturę i ćwiczyli swoją wymowę, biorąc udział w zajęciach logopedycznych, które poprowadziła Justyna Michalik.

Koniec ferii w naszym województwie jest jednocześnie dobrą informacją dla uczniów z województw: śląskiego, łódzkiego, podkarpackiego, lubelskiego i pomorskiego. To właśnie oni od piątku, 8 lutego, mogą cieszyć się dwutygodniową przerwą od sprawdzianów i kartkówek.


Zobacz również

Wernisaż wystawy Grafika Warszawska w Jatkach

11 lutego 2019, MDK, red. MK

Na wystawie zostaną pokazane wybrane prace z bogatej, liczącej ponad 1000 dzieł, kolekcji.

Sprawdź, co się działo w styczniu (zdjęcia, wideo)

9 lutego 2019, MK

Studniówki, odpowiedzi na pytania czytelników, skandal w podostrowskiej ubojni - sprawdź, co się działo w minionym miesiącu.

III Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej (zdjęcia)

9 lutego 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Ferie w powiecie ostrowskim kończą się na sportowo.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Bar Imbiss

ul. 3 Maja 43
07-300 Ostrów Mazowiecka

Co dzień inne danie obiadowe!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]